AKSU ÇAYI; BİR ÖYLE, BİR BÖYLE!

11 Nisan 2019 Perşembe 13:49
Bu haber 1383 kez okundu

Bu şehrin kaderi ve kanayan yarası gösterilen Aksu Çayı bu kez pembe akmaya başladı. bukalemun gibi. Zaman zaman her ortamda renk değiştiriyor. Zaten her boyayı boyamıştık, bir pembe kalmıştı. Hani derler ya, ‘ince giyerim ince, pembe yakışır gence!’ demek bize, bu şehre yakışıyor ki, sağ olsunlar Aksu Çayını pembeye boyadılar.

AKSU ÇAYI; BİR ÖYLE, BİR BÖYLE!

Yerel haberciler yanı sıra, tüm ulusal ajanslarda da gündem olmayı başarmıştı. Yüzlerce şikâyete rağmen, çözüme gidilmeyen Çayı’n, bu kez pembe akıyor olması herkesi hayrete düşürdü. Ve kaygılandırdı.

Belediye Başkanlarının ve sorumlu kurumların müdahale edip, etmeyeceği ise merak konusu. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilk işi olarak Aksu Çayı problemini çözerse, halkın gönlünde büyük bir yer edinir.

ÇEVRE MÜDÜRÜ CEZA YAZA DURSUN!

Onlarca hayvanın telef olmasına neden olan Aksu Çayı’nda, birçok küçük çocuk ise hastalık kapıyor. Konu ve mesele toplum ve çevre sağlığı ise ilgililer görev başına!

Valimiz sayın Vahdettin Özkan meseleye duyarlı. Bu bakımdan sorumlu olan Çevre ve Şehircilik Müdürünün önce bu ciddi meseleyi özümsemesi gerekiyor. Ceza yazmakla olmaz bu işler. Bataklığı kurutacaksanız, ilaç sıkmak yerine, bataklığı kurutmaya bakacaksınız.

Ve çevre müdürünün de öncelikle görevden alınması lazım.

Siyasileri bu sorumluluğa davet ediyoruz.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder