Öne Çıkanlar ŞİRİKÇİ AİLESİNE YAKIŞAN DÜĞÜN BÜYÜKŞEHİRİ TUTANA AŞK OLSUN! 3-1 İKİ KIZ KARDEŞ BOĞULDULAR ÖZTUNÇ DA İSTİFASINI VERDİ ALİ SEZAL

Bu haber kez okundu.

30 BÜYÜKŞEHİR VE KOMŞU İLLER DAHİL, SAĞLIKTA BİRİNCİ SIRADAYIZ
 Özgür Haber Gazetesi'nin önceki sayısında manşetten verdiği 'sağlıkta sınıfta kaldık' haberi üzerine bir açıklama gönderen Sağlık Müdürü Dr.İlker Çitil, Emniyet Müdürlüğü binasındaki patlama olayında 23 adet 112 ambulansın (kamu, özel) görev yaptığını, çok kısa bir sürede olay yerine ulaşarak yaralıların ilgili hastanelere ulaştırdığını söyledi.

Sağlık Müdürü Dr.İlker Çitil, ilgili haberde yanık ünitesi yokluğunun iddiası için de;  "N. F. Şehir Hastanemizde yanık ünitesi hizmettedir. Yanık vakalarımızın ilk müdahalesi burada yapılmıştır. Daha sonra vakalar Adana’da bulunan Yanık Merkezine sevk edilmiştir. Yanık Merkezleri, bölgenin coğrafi konumu ve nüfus yoğunluğuna göre Sağlık Bakanlığı tarafından planlanmaktadır. Kahramanmaraş ilimizin de içinde bulunduğu bölge itibariye ilgili yanık merkezi Adana ilinde mevcuttur. Bu yüzden komşu illerimizden olan Gaziantep’te de yanık merkezi bulunmamaktadır. Yanık ünitesinde vakalara ilk müdahalesi yapıldıktan sonra, yanık derecesi erişkinlerde %25, çocuklarda %20’nin üzerinde ise en yakın Yanık Merkezine sevk işlemi gerçekleştirilmektedir" dedi, Yanık Merkezinin şehrimizde bulunmamasının sebebini kurumda,  sağlık yetkililerinde ve milletvekillerimizde aranmamasının gerektiğini hatırlattı, bunun tamamen Bakanlığın tasarruğunda olduğunu ekledi.    


 Çitil ayrıca, kanser hastalarına uygulanması gereken kemoterapi işlemleri, çocuk ve erişkin yoğun bakım yatak sayısı, toplam 10 hastanemiz bünyesinde Kan Transfüzyon Merkezi, Diyaliz Ünitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, ocuk Endokrinoloji, Çocuk Nefroloji, Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi, Karaciğer Nakil Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi,  Nükleer Tıp Merkezi, 100 yataklı Yüksek Güvenirlikli Akıl Ruh Sağlığı Ünitesi, Fizik Tedavi Ünitesi ve 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi, Komuta Kontrol Merkezi, kurumdaki personel sayısı ve istasyon sayısı ile ilgili bilgiler verdi, son olarak da, TÜİK’in yapmış olduğu vatandaş memnuniyeti araştırmaları sonucuna göre %85,8 ile Türkiye de (ülke genelinde) 8. sırada, 30 büyükşehir arasında ve komşu iller arasında da 1. sırada olduğumuzu sözlerine ekledi. 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol