Öne Çıkanlar AZİM VE İNANÇ BAŞARI GETİRDİ DÖNERİN VE KAVURMANIN EN LEZZETLİSİ MAHÇİÇEK BAYAZIT KAÇAR Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek

Bu haber kez okundu.

112 ACİL YARDIM AMBULANS SAYISI 90 OLDU

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ şunları kaydetti: “ Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde düzenlenen devir teslim töreniyle Sağlık Bakanlığımızca ilimize gönderilen biri yenidoğan ambulansı olmak üzere 10 adet yeni ambulansımızı 112 birimlerimize teslim ederek ambulans sayımızı 80’e çıkarmıştık. Yine Sağlık Bakanlığımızca ilimize ikinci kez 10 adet yeni ambulans daha tahsis edilmiş olup toplamda 112 acil sağlık hizmetlerimizde kullanılan ambulans sayımız bugün itibariyle 90 olmuş oldu”

İL GENELİNDE 46 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU

İl genelinde bugün itibariyle 46 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bulunduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Ali Nuri ÖKSÜZ 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde 24 doktor, 564 sağlık personeli, 123 şoför ve yardımcı personel ile toplamda 711 personelin 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunduğunu belirtti. Öksüz sözlerine şöyle devam etti: “112 Acil Sağlık Hizmetleri araç parkuruna baktığımızda 6 adet kar paletli ambulans, 1 adet snow track(paletli) ambulans, 1 adet 4 yataklı ambulans, 1 adet obezite ambulansı ve 1 adet yenidoğan ambulansı olmak üzere toplam 80 adet acil yardım ambulansı ile ilimiz genelinde Acil Sağlık hizmetini vermekteyiz. “

112 FİLOSUNDA 90 AMBULANS

10 adet tam donanımlı 112 Acil Yardım Ambulansının Sağlık Bakanlığınca Kahramanmaraş’a tahsis edildiğini belirten İl Sağlık Müdürü ÖKSÜZ 10 adet yeni ambulansı da  112 filosuna dâhil ederek bugün itibariyle toplamda 90 ambulansla sağlık hizmeti vermeye devam ettiklerini söyledi.

İLK DEFA YENİDOĞAN AMBULANSI

Yenidoğan ambulansı hakkında da açıklamalarda bulunan Sağlık Müdürü ÖKSÜZ şunları kaydetti:” Yenidoğan ambulansı ilimize ilk defa tahsis edilmiş ve ambulans içerisinde son teknoloji küvöz cihazı ile diğer tıbbi cihazlar ve elektronik sedye bulunmakta olup tüm dizaynı yenidoğan bebeklerimize uygun olarak tasarlanmıştır. “

HİÇBİR ZORLU ŞART HASTALARA ULAŞMAYA ENGEL OLMAMALI

Hiçbir zorlu şartın hastaya ulaşmaya engel olmaması gerektiğini vurgulayan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Ali Nuri ÖKSÜZ sözlerine şöyle devam etti: “ İnsan hayatı mazeret kabul etmiyor. Bu nedenle her türlü hava koşulunda en kısa sürede hastalarımıza ulaşabilmek için İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm tedbirleri almaya çalışıyoruz. Bu çerçevede 112 Ambulans filomuza yeni katılan 10 adet tam donanımlı ambulansın ilimizde sunulan acil sağlık hizmetlerine önemli ölçüde katkı sunacağını düşünüyoruz.”

SON 3 YILDA 112 İSTASYON SAYISI %30 ARTTI

Açıklamasında Kahramanmaraş’taki 112 Acil Sağlık Hizmetleri sağlık yatırımlarına da değinen İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ şunları dile getirdi: “ Son 3 yılda il genelinde 36 olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayımızı yaklaşık %30 artırarak bugün itibariyle 46’ya çıkardık ve 46 istasyon ile kesintisiz sağlık hizmetini sürdürüyoruz. Bu sayede il geneli acil sağlık hizmetleri sunumunda çok daha iyi bir noktaya gelerek hastalara ulaşma sürelerimizde kısalmıştır. Yapımına yeni başladığımız il merkezinde Haydarbey, Aslanbey, Üniversite ve Ilıca Mahallemizdeki Ilıca 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarımızı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı planlamaktayız. Bu ve daha önce hizmete açtığımız tüm 112 istasyonlarımız müstakil olarak tasarlanmış olup ambulanslarımızın vakalara hızlı çıkış yapabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca tüm 112 istasyonlarımızda personellerimizin konforu için her türlü detay düşünülmüştür. Bu sayede inşallah 112 acil sağlık hizmetlerimizin daha kaliteli ve ulaşılabilir olmasını sağlayacağız. Son 3 yılda ilimizde 9 tane müstakil 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binasını tamamlayarak hizmete açtık.  Bu istasyonlarımız: (Onikişubat Akçakoyunlu-Tekir, Elbistan Kızılcoba-Esentepe-Taşburun, Pazarcık Narlı-Hasan Zehra Tıraş Vakfı, Göksun Merkez, Andırın Merkez)”

Sağlık Müdürü ÖKSÜZ sözlerini şöyle tamamladı: “112 Acil Sağlık Hizmetlerinin her geçen gün daha iyi bir noktaya gelmesi için sürekli bir gayret içindeyiz. Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü olarak 112 Acil Sağlık dâhil olmak üzere sağlık hizmetlerinin her yönüyle iyileştirilmesi, daha erişilebilir ve kaliteli olması için tüm paydaşlarla ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Bakanlığımızca tahsis edilen yeni ambulanslarımızın ilimize hayırlı olmasını diliyor, bu ambulansların ilimize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Bakanımıza, Bakanlığımız yetkililerine, Sayın Valimize ve şehrimizin değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091