banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

Polis ve Asker olmak!

Polis ve Asker olmak!

Bekir DOĞAN

13 Ekim 2016, 09:07
Bu makale 6545 kez okundu
 Bazı şehirler var!
    İnsanları yiğit ve mert
    Buraya terör bugüne kadar giremedi.
    Ancak bakıyorum, bugün girmeye başladı. En azından bombalı araç patlatıyorlar.
    O yiğit insanların arasında barınamıyorlar ama canlı bomba eylemi yapıyorlar.
    Sanıyorum: 17 veya 18 Temmuz 2016 günü idi. Yani Darbe Girişiminin başarısız olduğu gün gibi ortaya çıkmış hainler yakalanmış, Türkiye süt liman olmuştu. FETÖ ABD’den siyasilere suikast yapan, ülkede kargaşa çıkarın talimatını vermişti.
    O tarih de de: yazımda olmaz mı? Maraş’ta olmaz demeyin, herkes tedbirini alsın diye yazmıştım. İlgileri uyarmıştım.
    FETÖ bir şey yapamaz demişlerdi. Ama PKK FETÖ emrine verildiğini bilmiyorlardı. Sonra CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘na böyle bir saldırı düzenlendi.
    A haber de: Çözüm sürecinde 300 Mit ajanı PKK içine sızmıştı. sonra bu MİT’çilerin listesi Ekram Dumanlı tarafından Diyarbakır da PKK verildiği ve 300 vatan evladının infaz edildiğini üzülerek izlemiştik. 300 MİT ‘çi şehit edildi.
    PKK ve FETÖ ortak çalışmaya başlamıştı.
    PKK kuran, büyüten, Türkiye’nin üzerine salan ABD, İngiltere, Almanya başta olmak üzere Batı , PKK FETÖ emrine verdiğini bir hafta önce ilan etti..
    Eğer biz bunu göremiyorsak: yazık diyeceğim.
    Sonra: Ak Parti ilçe başkanlarına infaz girişimi başlayarak şehit haberleri gelmeye başladı.
    Ankara’yı karıştırmaya giden hainler yolda geberdi..
    Dün: Terörün girmediği iki nokta: Tatvan ve İslahiye dün burada bomba patladı.
    Ankara, İstanbul, birinci hedef, Gaziantep den sonra İslahiye kadar gelmesi demek, komşu Kahramanmaraş’a da uğramayacağı anlamına gelmez.
    Her Kahramanmaraşlının bir polis, bir asker gibi çalışması gerekiyor.
     Buradan bir kez daha sesleniyorum: Kahramanmaraş Valisi Sayın Vahdettin Özkan, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, şehir girişinde yapılan kontrol yerleri son derece yanlış ve Allah korusun bir hain gelirse çok can yakar!
     Bu konuda daha önce de yazdım ve uyarmıştım!
     Adana yolu girişinde Aksu köprüsü başında, Gaziantep yolu girişinde ise Şehir hastanesi kavşağı, Kayseri yolu girişinde ise Hasancıklı köprüsünün diğer tarafında yapılmalıdır.
     Çağlayancerit yolu için: Güneş evlerinin geçince o noktada yapılmalıdır. Çünkü bu yol Adıyaman, Şanlıurfa’ya uzanan yoldur.
     Bir hain gelir kontrol noktasında bombalı araç patlatacağını hesap ederek, çevreye ve sivillere zarar vermeyeceği yeri seçmek gerekir.
     Doğru da bakıyoruz:  Jandarma karakolu önü, Bölge Trafik Önü,  Resmi kurum önünde yapılan yol güvenlik kontrol noktasında patlayan bir bomba görev yapanları şehit ettiği gibi, tayini çıktığı için arkadaşları ile vedalaşmaya gelen sivil ve çocukları da öldürmektedir.
      Galiba biz bunlardan hiç ders almıyoruz!
      Tabi burada polisin ve askerin tedbir alması yetmez.
      Türkiye Cumhuriyetinin her bir ferdi olarak her birimiz bir polis, bir asker olmalıyız. Her birimizi bir komutan, bir polis müdürü, bir vali olmalıyız ve gördüklerimizi anında telefon ile güvenlik güçlerine bildirmemiz gerekir.
      Her aracın başına bir polis, 78 Milyon başın da bir polis dikme imkânımız olmadığına göre bir avuç çapulcuyu sevindirmemek için 78 Milyon polis ve asker olması gerekiyor.
      Hainler bomba yüklü araçla kontrol noktasına doğru geliyorsa, bunun polis ve askerin bilmesi mümkün değil, ancak biz uyanık olurda şüpheli görülen aracı ihbar edersek polis ona göre tedbir alacaktır.
      Burada bize düşen bir polis bir asker olmaktır.
      Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söylüyor ya :” Milletin gücünün üzerinde güç yoktur. Evet, biz millet olarak bir asker bir polis olursak terörü kısa sürede ülkemizden söker atarız.
      Örnek: Kahramanmaraş’a Ağustos ayında ataması çıkarak gelen polis, kimin kim olduğunu nereden bilecek? Benim kim olduğumu senin kim olduğunu nereden bilecek?
      Bizim sokakta duran aracın kime ait olduğunu veya çalıntımı, yoksa teröristlere ait bir araç mı? Nereden bilecek! O halde görev bizlere düşüyor.
      Baktınız: Apartmanın park yerinde daha önce görmediğiniz bir araç var durumu şüpheli, araç ile ilgileneler yabancı ve hallerinde şüpheli durum var, hemen polise, aracın plakasını, rengini, şeklini, araç içinde olanları ayrıntılı bir şekilde bildirilsek polisimizde gereğini yapar.
      Bana ne , bana değmeyen yılan bin yaşasın dersek: Bakın o yılan bir gün bizi de sokar. Bu sebeple her birimiz bir polis bir asker olmamız gerekir.
     78 Milyon polis ve asker olursak o şerefsizler inlerinden bile çıkamazlar.
     Aksi halde boş meydanda istediği gibi at koştururlar. Polis ve Asker güvenlik sağlasın demek çok yanlış, bizim her birimizi polis ve asker olarak güvenlik güçlerimizin sağ kolu olursak terör bir hafta da biter. Milletin gücünün üzerinde başka güç yok.
     Herkes görevini en iyi şekilde yapsın diyorum.
     İyi günler.

Yorum Gönder