SAĞLIĞA 117 MİLYON

27 Ağustos 2015 Perşembe 15:32
Bu haber 4920 kez okundu

Sağlık Müdür Yardımcısı iken, İlker Çitil’in milletvekili olmasıyla boşalan sağlık müdürlüğü kadrosuna 10 Şubat tarihinde atanan Dr. Murat Coşkun, merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere, 25 yatırımın 2016 yılı yatırım programına alınması için teklifte bulunulacağını söyledi.

SAĞLIĞA 117 MİLYON
 Haftalık gazete sahiplerini kabul eden, sohbet eden ve onların sağlıkla ilgili gündeme dair sorularını cevaplandıran İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, sağlık hizmetlerinin daha seri ve daha kaliteli verilebilmesi için Kamu Hastaneler Birliğinin kurulmasının isabetli bir karar olduğunu belirterek, toplam 117 milyon liralık sağlık hizmet yatırımı hakkında bilgiler verdi.

Coşkun, personel lojmanlarının yıkılması ile birlikte, bu alana yeni bir hizmet binası yapacaklarını kaydederken, mevcut binanın da çürük olduğunu belirtmeden geçemedi, “Teklif edilecek bu yatırımlar, 2 ay sonraki il koordinasyon kurulunda gündeme getirilecek.  Çünkü acil ihtiyaç var. Mevcut kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi bitişiğinde 10 dönümlük bir alan varken, bunun 3 dönümü alındı, kalan 7 dönüm için mahkeme süreci devam ediyor. Kamulaştırıldığında, bu alana ikinci biri ağız ve diş sağlığı merkezi düşünüyoruz” dedi, cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın da Kahramanmaraş’a geldiğinde söylediği gibi, 500 yataklı hastaneden söz etti, yıkılın eski devlet hastanesi arsası için de, yapılacak 200 yataklı hastane için de Sağlık Bakanlığına teklifte bulunulacağını sözlerine ekledi. 

Anahtar Kelimeler SAĞLIĞA 117 MİLYON

Yorum Gönder