banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

REKTÖR PROF. DR. AHMET PINARBAŞI

25 Eylül 2017 Pazartesi 16:30
Bu haber 5124 kez okundu

2 yıldır Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünü yürüten Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın yanındayız bu kez. Türkoğlu ilçemizden olan Rektör Pınarbaşı, 10 yıl Amerika’da master yaptıktan sonra Adıyaman’da 3 yıl rektör yardımcılığı, ardından Alanya’daki görevine atandı.

REKTÖR PROF. DR. AHMET PINARBAŞI
banner811
 Rektör Ahmet Pınarbaşı’na Kahramanmaraşlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı İsmail Demir ile gidiyoruz.

Sıcak ve samimi bir karşılama…

Alanya’daki Alaaddin Keykubat üniversitesinin de kurucu rektörü olan, bugün bünyesinde 195 Kahramanmaraşlı öğrenciyi barındıran bu eğitim kurumunun başarılı, beyefendi rektörü sayın Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, makamına girdiğimizde, sevecen karşılaması ötesinde bize bir de sürpriz yaptı, bir yıl önce sitemde kendisi hakkında çıkan köşe yazımı büyük boy çerçevelettirmişti.

ŞAŞIRMAKLA BİRLİKTE SEVİNDİK TABİ.

Düşünün, unutmamış sayın Pınarbaşı… Büyük boy çerçeveyi görünce hem  duygulandık, hem teşekkür ettik.

Türkiye’de ilk defa bir ilçede kurulan devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan camiada 2 yıllık Rektör sayın Ahmet Pınarbaşı, üniversitenin sloganı olan “Kökleri mazide, hedefleri atide” düsturu ile camiayı büyütmeyi hedefliyor. Ki bugün itibariyle üniversitede 10 bin 500 öğrenci varken, yine bir ilke imza atıyor ilk defa bir ilçede tıp fakültesi açıyor. Bunu ilerleyen günlerde diş fakültesi takip edecek.

Misafirperverliği için teşekkür edip ayrılıyoruz.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder