ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN PROJE ÜZERİNE PROJE

06 Eylül 2017 Çarşamba 12:54
Bu haber 2445 kez okundu

Spor yapmak, verimli zaman geçirmek için avantajlı bir alternatif, Onikişubat Belediyesi’nden geliyor. Onikişubat Belediyesi yaptığı hizmet çalışmalarında sportif ve sosyal alanlar da oluşturarak, bu alanları her yaş grubu vatandaşın kullanabileceği spor aletleriyle donatmaya devam ediyor.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ'NDEN PROJE ÜZERİNE PROJE
 SPOR YAPALIM, SAĞLIKLI KALALIM PROJESİ

Onikişubat Belediyesi’nin hizmete sunduğu  “SPOR YAPALIM SAĞLIKLI KALALIMprojesiyle obezite ile mücadele kapsamında vatandaşlarda ki spor bilincinin artmasını sağlamak ve  spor yapmaya teşvik etmek amacıyla sitelere ve kırsal kesimlere açık alan Fitness aletleri yerleştirildi. Hayata geçen proje kapsamında 135 siteye fitness aletleri ve anne çocuk salıncağı kuruldu.

Ayrıca 64 kırsal kesimdeki mahallelere fitness aletleri, parklar ve çocuk oyun grupları yerleştirilerek, kentte her yaştan ve her kesimden insanın kullanabileceği açık alan spor kompleksleri yaratmaya önem verildi. Aileler sporlarını yaparken çocuklar da oyun alanlarında parklarda eğlenceli vakitler geçirebilecek.

 Bu tür 7’den 70’e herkesin spor yapabileceği fitness alanlarında, özellikle Sitelerde, evlerinden çıkamayan ya da istedikleri zaman spor yapma imkanları olmayan ev hanımları istedikleri zaman kapılarının önünde olan spor aletlerinden faydalanabilecekler, çocukları oyun gruplarında ve parklarda oyun oynarken onlar spor yapıp form tutma olanağı bulacaklar.

Fitness aletleri sağlıklı yaşama bir adım atmaya yardımcı olurken aynı zamanda site sakinlerinin ve mahalle halkının birbirleriyle kaynaştığı sosyalleştiği açık hava mekanları haline de dönüşüyor.

 “Spor yapalım sağlıklı kalalım” projesi kapsamında açık hava keyfi ile spor yapmak isteyenler için bacak ağırlık ve güçlendirme, çift salınım, kol-bilek-omuz çalıştırma, mekik, vücut geliştirme ve pedallı esneme aletleri bulunuyor. Step ve bel çevirme, ikili maraton yürüme aleti, eliptik bisiklet ile sırt masaj aletleri de spor keyfini tamamlıyor.

135 sitede yapılan fitness aletleri, 533 ekipman olup toplam maliyeti 1.519.747,00 tl’dir.

Kırsal kesimlerde ki 64 mahallere yapılan fitness aletlerinin, parkların ve çocuk oyun gruplarının toplam maliyeti ise 1.819.294,00 tl’dir.

Açık alanlarda spor keyfi sunan “Spor Yapalım Sağlıklı Kalalım” projesi, obeziteye karşı savaş açarken, sağlık için hareket düşüncesiyle vatandaşların, kondisyonunu iyi tutup, zinde olacakları huzurlu ve verimli ortamlar sağlanıyor.  

HAYDARBEY MAHALLESİ YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Sosyal ve sportif aktivitelerin gerçekleştirilebileceği tesisler yapma konusunda  aktif olarak çalışmalarına devam eden Onikişubat Belediyesi olarak yapmakta olduğumuz olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzlarımızı da halkımızın hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Haydarbey mahallemize Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yapıyoruz.3 katlı binamız 2527 m² bir alanda yer almaktadır. İçerisinde yüzme havuzu , anne çocuk havuzu ve fitness salonu ve kafeteryası bulunmaktadır.

Projenin toplam maliyeti 2.075.000.000 Tl.dir.

HÜRRİYET MAHALLESİ KAPALI SPOR SALONU

Spora ve sporcuya her zaman destek olan sosyal bir belediye olarak hürriyet mahallemize kapalı spor salonu yaptık. Spor salonumuz fiba standartlarında basket sahasından oluşmaktadır.

1258.45 m² alana yapılmış olan spor salonumuzun toplam maliyeti 1.011.000,00 TL’dir.

Spor salonu Spor Toto katkılarıyla bitirilmiş olup, hizmete girmitir.  

ŞEHİT ABDULLAH ÇAVUŞ VE PİRİ REİS KAPALI YÜZME HAVUZLARI

Sosyal ve sportif aktivitelerin gerçekleştirilebileceği tesisler yapma konusunda  aktif olarak çalışmalarına devam eden Onikişubat Belediyesi olarak yapmakta olduğumuz yüzme havuzlarımızı da halkımızın hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz.

 Şehit Abdullah Çavuş Kapalı Yüzme Havuzumuz 2 kattan oluşmaktadır. İçerisinde 15x7.5 m lik yüzme havuzu + fitness salonu + kafeteryası bulunmaktadır. 1218 m² bir alana yapılmaktadır. Proje devam etmektedir ve toplam maliyeti 1.217.000,00 TL’ dir.

Pirireis Kapalı Yüzme Havuzumuz 3 kattan oluşmaktadır. İçerisinde 15x7.5 m lik yüzme havuzu +  2 fitness salonu + kafeteryası bulunmaktadır. 1424 m²  Proje devam etmektedir ve toplam maliyeti 1.313.000,000  TL TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU PROJESİ

Onikişubat Belediyesi, sosyal belediyecilik anlamında bisiklet ve yürüyüş yollarıyla şehrin geldiği noktayı farklı bir boyuta taşıyor. Bu anlamda yeşil alanların ve baraj suyunun eşsiz güzelliğiyle bütünleşerek, bölgede yaşayan vatandaşların nispi olarak rahatlatılması için “Türkiye’nin en kapsamlı” yürüyüş ve bisiklet yolları çalışmaları başlatıldı.

Proje, 67405 m² alan üzerine Avşar Mahallesi’nde olup Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversite’sinin güneyi boyunca uzanan Kılavuzlu Suluma Kanalı’nın kuzey hattı boyunca, kesintisiz 9000 m. uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yolu olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kentte, her yaştan ve her kesimden insanın kullanabileceği, açık havada aktivitelerini gerçekleştireceği “açık  alan spor alanları” yaratarak yaşam standartları iyileştiriliyor. Projenin amacı,  halkın nefes alınabilir bir alanda spor yapmasını sağlamak, sağlıklı yaşam kapasitesini arttıran yeni ortamlar oluşturmaktır.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğiyle, 9000 metre kesintisiz yol boyunca vatandaşın doğayla sunduğu eşsiz güzellikle, aktivitelerini gerçekleştireceği yaşam alanı olacaktır. Vatandaşların aktivitelerini yapabilecekleri, vakitlerini en dolu ve sağlıklı şekilde değerlendirecekleri 9000 metre yol boyunca; 6 noktada farklı kondisyon alanları, yürüyüş alanları ve 720 adet bisiklet otoparkı,240 araçlık otopark,1976 m²  model uçak pisti alanı olup,560 m² de ise kafeteryalar bulunacaktır.  

Türkiye’nin en kapsamlı projesi olan bisiklet ve yürüyüş yolunun toplam maliyeti ise 5.639.753.000’dir.

 Onikişubat Belediyesi, bisiklet ve yürüyüş yolu projesiyle, vatandaşı düşünerek yaşam standartlarını her zaman en üst seviye de tutup “Türkiye’nin en kapsamlı” projesini sizlere sunmaya hazırlanıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder