banner708

banner712

banner713

banner692

banner718

banner719

banner720

banner721

banner707

KUMSAL KEYFİ

16 Mart 2017 Perşembe 13:50
Bu haber 545 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı Etüt Proje Şube Müdürlüğü tarafından, 12 Şubat ilçesinde gerçekleştirilecek olan Yapay Plaj-Park Projesi yaklaşık 75.595 m² arsa alanına sahip…

KUMSAL KEYFİ
 Ceyhan nehri kıyısında yer alan Yapay Plaj-Park Alanı Kent Merkezine Kayseri – Ankara yönünde 12 km uzaklıkta olup kentin gereksinimi olan yeşilin ve su öğesinin bir arada bulunduğu, insan ölçeğine görsel ve fiziksel olarak duyarlı, açık ve kapalı mekânlardan oluşan şehrin sosyo kültürel yapısına uygun çok aktiviteli bir merkez oluşturulması amaçlanmıştır. Kahramanmaraş’ın  gelecek vizyonu için, mekansal, kültürel, sanatsal, sportif, ekolojik değerlerin nitelikli bir şekilde geliştirilmesi, işlevsel, sürdürülebilir, yenilikçi, ekonomik çözümleri içeren; özgün kimlikli mekanlar oluşturularak alanın kentle bütünleştirilmesi bağlamında kent yaşamına kazandırılması amaçlarına yönelik.
YAZ AYLARINDA DENİZE GİDEMEYENLER

Yapay Plaj Alanıyla özellikle yaz aylarında denize gidemeyen kent halkının deniz keyfini yaşamalarına olanak sağlanacak, bay ve bayan plajlarıyla halkımıza hizmet verecektir. Yapay Gölette kano/kürek keyfi, kayıklarla gezme ve balık tutma vb. gibi çeşitli aktiviteler sağlanacaktır. Plaj haricinde parkta birçok çocuk oyun gurubu, açık amfi, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, restoran ve cafeler, kayıkhane, teras ve piknik alanları, spor salonu, voleybol, basketbol, mini golf vb. açık spor alanları, kaykay/paten pisti,  kitap okuma ve çalışma salonları, yönetim, revir ve mescit binaları yer alacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder