banner746

banner750

banner727

İşkur taşınıyor!

08 Haziran 2012 Cuma 09:44
Bu haber 5656 kez okundu

Daha düne kadar kısa adı İşkur olup, işsizlerin umudu olan ve uzun zamandır Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği 3. katında hizmet veren İşkur, pazartesi gününden itibaren yeni yerinde halkın hizmetinde olacak.

İşkur taşınıyor!
 Çok değil, daha bir ay önce Sosyal Güvenlik Kurumunda il müdür yardımcısı iken, 3 hafta önce İşkur müdürlüğüne getirilen Ali Yüce,  kurumun adının da yeni düzenleme ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olduğunu, bundan böyle vatandaşların Gaziantep’e gitmelerine gerek kalmadığını söyledi.Eski Bağ-Kur binası olarak uzun dönemdir hizmet veren, ancak sağlık camiasındaki devrimle emekli sandığı, SSK ve Bağ’Kur’un birleşmesiyle kısa adı SGK olan Sosyal Güvenlik Kurumunun yeni yerine taşınması ile boşalan bina, pazartesi gününden itibaren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak hizmet verecek.

Kurumda kapasite artışı ve yer darlığı sebebiyle sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce, kuruma yeni atanan 24 adet iş ve meslek danışmanı sebebiyle kadronun 56’ya çıktığını belirterek; yer darlığı sıkıntısı çektiklerine vurgu yaptı.

KAPASİTE ARTTI, YER DAR GELDİ   

Neden taşınacaklarına ilişkin sorumuza cevap veren Müdür Ali Yüce, “Daha verimli olabilmek, vatandaşın daha rahat ve çabuk ulaşmasını sağlamak üzere bu kararı aldık. Bölge Çalışma İl Müdürlüklerinin de lağvedilmesi ile, kurumda iş kapasitesi arttı. Adı da İşkur olan kurum, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak değiştirildi. Bu şu demek; Bölge Çalışma Müdürlüklerinde yapılan işlemler, artık bizde yapılacak, ki insanlarımız bundan böyle Gaziantep’e gitme zahmetinden kurtulmuş olacaklar” dedi.

Yüce, aynı bakanlığa bağlı olan eski SGK binasını kiraladıklarını, ilerleyen günlerde mülkiyetini satın alma düşünceleri olduğunu kaydetti.

MÜSTAKİL BİNA İYİDİR!

Rahat ve sağlıklı çalışma ortamı ve müstakil bir binanın oluşunun il müdürlüğündeki hizmet kalitesini artıracağını yineleyen Müdür Yüce, amaçlarının vatandaşa daha kaliteli hizmet vermek olduğunun altını çizdi; “Kurumun tanınırlığı ve daha merkezi yerde oluşu, vatandaşın daha çok hizmet almasını sağlayacaktır. Üstelik de insanların zamanı sınırlı, bunu düşünerek bu kararı aldık. Kapasite ve iş yoğunluğunun artışı ile de kurumun hizmet anlayışı da değişecek. İşçi ve işveren arasında iş ve mesleki danışmanları köprü görevi görerek, insanlara, topluma faydalı olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

 


 

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder