banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

ÇOCUKLARIM VE TORUNLARIMIN GELECEĞİ İÇİN ÇOK KAYGILIYIM!

30 Mart 2017 Perşembe 14:55
Bu haber 1294 kez okundu

6 dönem CHP Kahramanmaraş il başkanlığı yapmış, darbeler görmüş, ama siyasetten kopmamış, gönül verdiği partisi CHP’li olmakla gurur duymuş Mehmet Parlakyiğit, gelecek için endişelerini ifade etti.

ÇOCUKLARIM VE TORUNLARIMIN GELECEĞİ İÇİN ÇOK KAYGILIYIM!
 “Torunlarıma bırakacağım en büyük ve onurlu miras CHP’li olmaktır” diyen TBMM CHP 24. dönem milletvekili inşaat yüksek mühendisi Mehmet Parlakyiğit, (76) bir gurup gazetesi dostları ile bir araya gelerek, hem yerel, hem ulusal siyasete ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Sohbete sırasında 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa ve başkanlık sistemine dair düşüncelerini de dile getiren siyasetin duayen ismi Parlakyiğit, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk ve İsmet İnönü’yü hedef alan ‘tek adamlık’ eleştirilerine katılmadığını söyledi.
Referandum oylamasında ‘hayır’ oylarının yüksek çıkma ihtimaline de değinen Parlakyiğit, Cumhurbaşkanı ve AK Partililerin hayır kampanyasına destek verenleri vatan hainliği ile suçlamasını kabul edemeyeceğinin altını çizdi, siyasette ve ekonomide istikrarın kaybolduğunu, ülkenin Ortadoğu bataklığına saplandığını, AB ülkeleri başta olmak üzere komşu ülkelere ekilen öfke, nefret ve kin tohumlarının meyvesinin acı, faturasının ağır olacağını kaydetti, “Ülke her geçen gün yalnızlığa itiliyor. İçerde söylenenler tabandakileri etkileyebilir ama, gerçekleri görenlerin referandum’da ellerini vicdanlarına koyarak hayır oyu kullanacaklarına inanıyorum” dedi ve vatandaşların renklerini, oylarını belirtmeye korktuklarını, ortaya konan korku imparatorluğunun Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de yıkılacağını vurguladı.

    

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder