banner708

banner712

banner713

banner692

banner718

banner719

banner720

banner721

banner707

ÇAMLIK'TA DÖNÜŞÜM

16 Mart 2017 Perşembe 13:24
Bu haber 627 kez okundu

Kentsel dönüşümün ağırlık kazandığı, çürük binaların yıkılarak yerine daha modern ve güvenli binaların yapıldığı günümüzde, Çamlık Mahallesi de kentsel dönüşüm için sıra bekliyor.

ÇAMLIK'TA DÖNÜŞÜM
 Çok seneler önce, özellikle kırsaldan ve çevre ilçe, köylerden gelen vatandaşların, dar gelirli insanların yerleştiği bir mahalledir Çamlık. Her ne kadar gecekondulaşma ağırlıklı olsa da, bugün itibariyle görüntü olarak kirlilik yaratsa da, manzara olarak muhteşem bir konuma sahip evler, modern ve her geçen gün büyüyen, gelişen Kahramanmaraş'a yakışmadığını ortaya koyuyor.

Özellikle seçim dönemlerinde,siyasilerin en çok uğrak verdikleri, oy avcılığına soyundukları mahalle olan Çamlık, bugünkü görüntüsünü hak etmiyor.

Yıllar önce tapu yerine senetle alınan arsalara gecekondular inşa eden vatandaşlar, Belediye eski Başkanı Mustafa Poyraz döneminde tapularına kavuştularsa da, bu tapular ne kadar geçerli, tartışılır iken, Kuzey Çevre Yolu üzerindeki konutların, daha doğrusu gecekonduların, acilen kentsel dönüşüm kapsamında modernize edilmesi elzem hale gelmiştir.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUNU YAPAR!

Son aylarda, ortaya koyduğu ve hayata geçirmeye hazırladığı projelerle (kuzey çevre yolu, teleferik, atıksu arıtma, Yedikuyular kayak merkezi, Çukurova köprülü kavşağı, vs..) yatırım hamlesine kalkışan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların inancı odur ki, Çamlık Mahallesine de sıra geldiğinde, bu bölgeyi görüntü kirliliğinden kurtaracaktır.

Şehre hakim bir konumdaki mahalle sakinleri, senelerdir gecekondularda oturmaktan bıktıklarını, artık kendilerinin de modern konutlarda oturmalarının hakları olduğunu söylerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un bu semte de el atmasını sabırsızlıkla bekliyor, ona güvendiklerini, bu projeyi hayata geçireceklerine olan inançlarını koruduklarını söylüyorlar.

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder