Öne Çıkanlar temizlik 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 12 ŞUBAT STADI KAPATILDI DUALARIMIZ ŞEREF EROĞLU İÇİN arapça

Bu haber kez okundu.

BİTMİŞ, GAZETECİLİĞE GERİ Mİ DÖNÜYOR?
 Bundan tam 30 yıl önce o zamanlar İstanbul merkezli faaliyet gösteren Star Gazetesi’nin bölge muhabirliğini yapan ve aynı zamanda gazeteci kimliğinin yanında iş adamı kimliği de bulunan Kahramanmaraşlı Zekeriya Bitmiş, sahip olduğu bilgi ve donanım ile kent için adeta bir ansiklopedi konumunda bulunuyor. 1997 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Alman Konrad Adenauer Vakfı tarafından “Yerel gazetecilik, Televizyonculuk ve Radyoculukta Meslek İçi Eğitim” seminerine katılan ve orada aldığı sertifikayla gazeteci kimliğini daha da ön plana çıkartan Bitmiş, aradan geçen 20 yılın ardından tutkunu olduğu gazeteciliğe Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin üyesi olarak geri dönüyor. Özel açıklamalarda bulunan Bitmiş, geçen yılları, gazeteciliği ve bundan sonraki hedeflerini sadece bize anlattı.

Gençlik yıllarının çok yönlü geçtiğini belirten Bitmiş, özellikle spor camiası içerisinde Kahramanmaraşspor’a çok önemli hizmetlerinin olduğunu söyledi. O zamanlar kentte Kanal 46 ve Birlik Televizyonu adı altında 2 televizyon kanalının bulunduğunu ve bu kanallarda uzun yıllar program yaptığının bilgisini veren Bitmiş, ilerleyen yaşına rağmen gazetecilikten bir türlü kopmadığını söyledi.

SPOR CAMİASI VE BASIN DÜNYASI BENİ İYİ TANIR

Kentte 40 yaşının üzerinde olan gazetecilerin kendisini iyi tanıyacağını belirten Bitmiş, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Benim gençlik yıllarım çok yönlü geçti. Özellikle spor camiası içerisinde Kahramanmaraşspor’a 25 yıl bir fiil hizmet verdim. Camianın içerisinde çeşitli görevlerde bulundum. Beni Kahramanmaraşspor camiasında özellikle kendi yaşıtlarım hizmetlerimi çok iyi bilirler. Bu arada hizmet ederken de hep basın mensuplarıyla birlikte hareket ettim. O zamanlar benim hizmet yıllarımda Kahramanmaraş’ta Kanal 46 ve Birlik Televizyonu vardı. Ben bu televizyonlarda uzun yıllar program yaptım. Yani yaşı 40’ın üzerinde olan bütün gazeteciler benim ne kadar hizmet ettiğimi bilirler. Tüm bunların yanında aynı zamanda birçok dernek kurup başkanlığını yaptım. Bu derneklere örnek verecek olursam; Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KASİAD) hem kurucusu hem de genel sekreterliğini ve basın sözcülüğünü yaptım. Daha sonra benim kendi mesleğim olan Çırçırcılar Derneğini kurdum. Ben 1990’lı yıllarda önce Star Gazetesi’nin bölge muhabiriydim ve sarı basın kartı sahibiydim. Kahramanmaraş’ta sarı basın kartını alan ilk kişilerden birisiyim.”

İÇİMDEKİ GAZETECİLİK ÖZLEMİ HİÇ ÖLMEDİ

Gazeteci kimliğini özlediğini aktaran Bitmiş, son olarak sözlerine şunları ekledi: “1997 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Adana’da Alman işbirliği ile bölgesel bir seminer düzenledi. Buranın kurslarına katıldım ve burada bize bir sertifika verdiler. Bu sertifikada Yerel gazetecilik, Televizyonculuk ve Radyoculukta görev yapabilirim. Bu belgeyi bana basın mensubu arkadaşlarım tavsiye etti. Onlar beni yönlendirdi ve bu şekilde bende belgeyi almak istedim. 20 yıl önce aldığım bu belge ve içimde olan gazetecilik özlemi ile kentimizdeki Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’ne üye olmak istedim. Derneğe başvurdum ve bana , “Bize sunabileceğin bir gazetecilik belgen var mı?” diye sordular. Bende 20 yıl önce almış olduğum bu belgeyi sundum.”

Haber: Burhan Karagöz - Manşet Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126

banner1127