banner708

banner712

banner713

banner692

banner718

banner719

banner720

banner721

banner707

BAZI ÖZEL HASTANELER LÜZUMSUZ MR VE ULTRASON ÇEKİYOR, FARKLI FİYATLAR İSTİYOR.

16 Mart 2017 Perşembe 13:43
Bu haber 610 kez okundu

“Özel hastaneler soygun yeri mi?” haberimiz ve köşe yazımızdan sonra, özel hastanelerin de denetim altına ve sorgulanması gerektiğine ilişkin okurlarımızdan gelene talep üzerine bu haberi kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duyduk.

BAZI ÖZEL HASTANELER LÜZUMSUZ MR VE ULTRASON ÇEKİYOR, FARKLI FİYATLAR İSTİYOR.
 Rahatsız olan bir bayanın başından geçen hikâye, Hacer Ö. İsimli bir hastanın yaşadıkları, işte söyledikleri:

“Öksürüğüm için özel bir hastaneye gittim, muayene oldum. Akciğer filmim çekildi, tedavim belirlendi. Ücret ödeme bankosuna gittiğimde görevli, ”Bir doktor alana bir doktor bedava” demesin mi? Anlamadığımı söyledim. ’istiyorsanız bir başka doktora daha muayene olabilirsiniz’ deyince reddetmedim ve kadın doğum uzmanına muayene olmaya karar verdim. 2010 yılında meme kanseri olmuştum. Bunu da aktardım doktora, bana yanlış yapıldığını, rahmimin alınması gerekirken bırakıldığını söyledi. Ultrasona bakıp kist gördüğünü söyledi.  Çok önemli bir şey olduğunu, acilen aşağıya inip daha detaylı bir ultrasona girmemi ve bazı tahlilleri yaptırmamı önerdi. Üstüne basa basa! Kuşkulandım ve yeni bir çekim yaptırmadan açıktım. Moralim çok bozuldu. Ertesi günü konusunda uzman olan kendi doktoruma gittim.”

“TAM BİR SOYGUN DÜZENİ”

Şimdi de hasta bayan Hacer Ö.’nün doktorunu dinleyelim; “Bunu yeni mezun doktorlar bile bilir. Çatlamamış bir yumurtan var. Çok yakın bir zamanda kendiliğinden çatlayacak.”

Hacer Ö. anlatıyor; “Nitekim öyle de oldu, bir ay sonra kontrole gittiğimde gerçekten yok olmuştu. Amaç beni ultrasona ve kanser markelarına yönlendirip bedava denilen muayenenin sonunda gereksiz ücret ödememi sağlamaktı…”

Ne yazık ki, özel hastaneler, gereksiz, hastanın ihtiyacı olmadığı halde gereksiz tahlillere gönderip, faturayı şişirmenin derdindeler.  Bunun adı ise düpedüz soygun. Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ne yapıyor, ne düşünüyor acaba?

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder