banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

BARZANİ’YE RAĞMEN!

25 Eylül 2017 Pazartesi 16:33
Bu haber 4267 kez okundu

Dünya çapındaki markamız MADO, Kuzey Irak’ta, Erbil’de dördüncü şubesini açmayı başardı.

BARZANİ'YE RAĞMEN!
banner811
 Bir dönemler Kuzey Irak’ta yerleşik Türklerin sayısı oldukça fazla idi. Buna paralel olarak iş hayatında da Türkler ciddi yer edinmişken, bugün gelinen noktada Kuzey Irak ekonomik olarak eski günlerini arıyor. O parlak dönemlerde 200 bin Türk yaşıyordu, bugün ise bu rakam 3 binlerde seyrediyor. Tabi yatırımlar da durmuş, hatta bitmiş durumda iken, bir cesur girişimci olan dünya markası MADO, Kuzey Irak’ta dördüncü şubesini açarak, gerilen ilişkilere, bağımsızlık referandumuna ve Barzani’ye rağmen yatırımlarını aksatmıyor.

Irak, özellikle Erbil bölge halkı gergin,  diken üstünde adeta. Kürt lider Barzani ve Türkiye taraflarınca söylemlerin sertleştiği, neredeyse savaş tamtamlarının çaldığı topraklarda şube açmak, zor iken, MADO bu zoru başaran firma…

MADO’YU LÜTFİ BİLMEN TEMSİL ETTİ

Barzani ve adamları asıl hedeflerinin referandum değil, tam bağımsızlık dese de, Erbil kentinde ilk MADO’yu açan sanatçı Rojin ilgi gördüğü için şube sayısını 4’e çıkardıklarını söyledi.

İklimsel anlamda sıcak bölge Irak’ta Maraş dondurması çok tüketilir iken, MADO’nun Suudi ortaklığı ile Çin’e de şube açacağı bilgisine ulaşıyoruz.

Bugün Türkiye’de 320, dünyada ise 14 ülkede 48 şubeye sahip MADO, Erbil’den sonra bir süredir görüştükleri Suudi VC BANK ile Uzakdoğu’ya açılma peşinde.

Lütfi Bilmen senelerdir Mado’nun genel müdürlüğünü yürütüyor. “Amacımız şirketimizin dünyada büyümesi, neden bir ABD markası gibi olmasın” diyor.

Ve bir sevindirici haber daha, bir ‘dondurma akademisi’ kuracaklarını anlatan Bilmen, 11 bin çalışana sahip Mado’nun ar-ge’ye büyük önem verdiğini de belirtmeden geçemiyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder