Öne Çıkanlar ORUÇ; ÜLKENİN ENERJİ GÜVENLİĞİ İFLAS ETMİŞTİR SUYA ZAM YOK MÜŞAVİRİN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUYOR! LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ! İSKEP 8. KEZ ANLATILDI

Bu haber kez okundu.

Adli Kolluk Amirleri Koordinasyon toplantısı
 Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa KÜÇÜK Adli kolluk hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülmesi amacıyla kolluk görevlilerince ifa edilen adli işlemlerin yerine getirilmesinde, kişilik hakları ve suçsuzluk karinesi ile delillerin güvence altına alınması da göz önünde bulundurulmak suretiyle doğruyu bulma adına elimizden gelenin en güzelin yapmalıyız, hepimiz vatandaşa hizmet için varız, güler yüzümüzü göstermeliyiz, gereğini yapmak için vatandaşa en iyi şekilde davranılması gerektiğini ifade ederek, toplantılarının gerekliliğini ve ayrıca aylık branş olarak bilgilendirme toplantıları organize edileceğini, basın kolluk ilişkisi, 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair yeni çıkan kanunla ilgili karşılıklı düşünce ve görüşmelerin açıklanmasıyla, Adliye kolluk koordinasyonunun iyi durumda olduğunu vurgulayarak başarılı çalışmalarından dolayı kolluk amirlerine ve görevlilerine teşekkür etti.

Koordineyle görevli Cumhuriyet Savcısı Burhanettin GÜL, Ceza yargılamasında maddi gerçeğin bulunması için bazı önlemlerin alınması zorunludur. El koyma, arama, toplatma, yakalama birer ceza yargılaması önlemidir. Arama ve el koyma, şüpheli veya sanıkla ilgili arama, aramada konut dokunulmazlığı özel hayatın gizliliği, Suçüstü durumlarında şüpheli veya sanığın yakalanabilmesi veya suç delillerinin elde edilebilmesi için diğer kişilerin de üstü, eşyası, işyeri ve ona ait diğer yerlerin aranması, gece yapılan arama ile şekil ve konu bakımından arama kararı ile tanık dinleme, kolluk aracılığıyla alınan ifadeler, olay yeri gibi işlemlerin safahatları ile ilgili soru cevap şeklinde devam edildi. Ayrıca Adliyemizde Adli Tıp Uzmanının yeni göreve başladığını Adli raporların alınmasında bizim için bir kolaylık sağladığını ve bu hizmetlerden kolluk olarak ta istifade edilebileceğini ve memura aktif mukavemet suçu, teşebbüs, iştirak, suça etki eden ağır ve hafifletici sebepler, görevini yaptırmamak için direnme, orantılı güç kullanma, etkin çabuk yargılamada kolluğun rolü ile il ve ilçe adli kolluk olarak işlerin iyi gittiğini ve çalışmalardan memnun olduğunu belirtti. Uygulamadaki sorunlar ve aksaklıkların tespiti ve çözüm önerileri ile bir sonraki toplantıya katılmalarını isteyerek, toplantı sona erdi.

 

           

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol