ADİL OLUN, ADALETLİ OLUN!

12 Eylül 2017 Salı 14:08
Bu haber 2501 kez okundu

Mezun olduktan sonra stajını tamamlayan 4 avukat daha meslek yemini etti, sonra da cübbelerini giyerek meslek hayatına atıldılar. Baro Başkanı genç hukukçulara şqu tavsiyelerde bulundu. “Doğruluktan, haktan, hukuktan ve adaletten şaşmayın” dedi ve ekledi:

ADİL OLUN, ADALETLİ OLUN!
 Baro’da gerçekleşen yemin ve cübbe giyim töreninde konuşan Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, mesleğin onurundan, kutsiyetinden söz ederek genç meslektaşlarına başarı dileklerinde bulundu.

Baro Başkanı Vahit Bağcı, “Sizler kutsal bir göreve talip oldunuz. Uzun bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Önünüze her türlü engel çıkabilir, azimle, dürüstlükle ve mesleğin size verdiği yükümlülük yanında etik kurallarla birlikte bütün zorlukları aşacağınıza inanıyor, mesleğinizde başarılar diliyorum” dedi.

AİLELERİ GENÇLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Stajını tamamladıktan sonra yemin ederek cübbelerini giyen Av. Gamze Orçan, Nur Şevval Akyıldız, Tuğba Özkekik ve Hamza Akkurt. Baro Başkanı Bağcı’ya teşekkür ettiler, meslek yeminine sadık kalacaklarına dair söz verdiler.

Yemin ve cübbe giyimi ardından Başkan Bağcı tarafından genç avukatlara içinde mesleki giysi ve kanun kitaplarından oluşan bir de poşet hediye edildi. Genç hukuk adamlarının bu anlamlı gününe aileleri de tanıklık ettiler. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder