banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDEN İDDİALARA CEVAP

29 Ağustos 2017 Salı 14:15
Bu haber 1908 kez okundu

Onikişubat Belediyesi, son günlerde sosyal medyada belediye ve çalışanları hakkında bir takım iddialar ileri sürmüş, kamuoyu oluşması sağlanmıştı. Şimdi de bu iddia ve iftiralara cevap geldi. Sosyal medyada dolaşan ve sonradan kaldırılan bu iddialar karşısında Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. İşte Onikişubat Belediyesinin cevabı. Buyurun!

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDEN İDDİALARA CEVAP
banner811
 Son zamanlarda, açılan sahte hesaplar ile sosyal medya üzerinden geçmişte siyasetin tepesindeki isimleri, Onikişubat Belediyesini, dolayısıyla Ak partiyi kamuoyu nezdinde yıpratmak amacıyla, yalan ve iftiralarla dolu paylaşımlar gündemden düşmedi.

Sosyal medyadaki biri çılgının, belki de kiralanmış, kullanılıp peçete gibi atılması muktedir birinin kirli yayınları, çirkin saldırıları, çirkin iddialar karşısında, Onikişubat Belediyesi bir açıklama yapma gereği duydu.

Kahramanmaraş’ımızın önünü kesmek, yapılan büyük hizmetleri akamete uğratmak, bu hizmetleri yapanların şevkini kırmak amacı ile, sosyal medyada üretilen sahte hesaplar üzerinden yapılan bu kirli paylaşımlar,  elbette hizmet etme şevkimizi kırmadığı gibi, bizleri de korkutmamaktadır.

Kahramanmaraş’ımızın gelişmesinde, büyümesinde, sanayileşmesinde, imar edilmesinde, insanlarımızın aş ve ekmeğine katkısı olmayan bu kirli eller bilmeliler ki; Kahramanmaraş’ımız için gecesini gündüzüne katarak hizmet eden bizleri, korkutamayacak, sindiremeyecektir. Aksine Kahramanmaraş’ımız için daha bir şevkle, aşkla ve sevdayla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Daha önce de Sayın Bakanlarımızı da hedef alan bu kirli mahfiller, iftira ve yalanlarını,  şimdi de Ak Partili ve MHP’ li Meclis Üyelerimiz, Ak Parti Teşkilatımız ile ağırlıklı olarak ta Onikişubat Belediyemiz üzerinde yoğunlaştırmışlardır.

 

Onikişubat Belediyemizin başarılarını hazmedemeyenler, bu başarıya ulaşamayacaklarını anlayınca, açtıkları onlarca sahte hesaplarla Belediyemize iftira kampanyası başlatmışlardır. Ama Onikişubat’lı kardeşlerimiz bunları iyi değerlendireceklerdir.

Çünkü, Onikişubat Belediyemiz ki; tüm belde ve köylerden dönüşen 82 Mahalle ile Merkezde bulunan 53 Mahallemizin yol sorunlarını 3.5 senede çözmüştür. (7.500.000 m2 Kilit Parke, 3.000.000 m2 Asfalt)

6360 Sayılı Kanun ile Kurulan Belediyeler içerisinde, ilk konut projesini yapan, ilk belediye hizmet binasını inşa eden belediyedir.

Kahramanmaraş’ ta ilk defa 5 kapalı pazar yerini yapan, 5 beldeden dönüşen mahalleye yurtları ile beraber okul yapan ve 3 okulu da yurtları ile birlikte ihale eden, kent merkezinde 3 gençlik merkezini bitiren ve 7 tanesini de ihale eden, yine kent merkezinde 3 Kapalı Yüzme havuzunu bitirip 8 tanesini ihale eden, kapalı spor salonu yapan belediyedir.

Onikişubat Belediyemiz Türkiye’ de ilk defa köy ve beldelerden dönüşen 62 Mahallede Bilgi Kültür Evleri yaparak hizmete sunan, kent merkezinde sitelerin % 80 ine fitnes aletleri koyan, tüm köylerden dönüşen mahallelerde ve kent merkezinde 42 ayda 200 park yapabilen belediyedir.

Yine Onikişubat Belediyemiz, Türkiye’nin içerisinde yürüyüş yolu, model uçak pisti, model araba pisti, kafesi, fitnes merkezleri ile en kapsamlı bisiklet yolunu yapan belediyedir.

Dünyanın bu alanda en önemli firması ile Avrupa’ nın en büyük yekpare havuzunun (Yapay Lagün) yapım sözleşmesini yapan tek Belediyedir.

Onikişubat Belediyemiz, Türkiye’ nin en büyük eğitim ve kültür projelerinden olan Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor projesi ile, 1.000.000 kitap dağıtımı ve sonrasında ölçme değerlendirme programını hayata geçiren yapan tek belediyedir.

                Bir basın bildirisine sığmayacak daha nice alt yapı yatırımları, kültür yatırımları, eğitim yatırımları ve sosyal yatırımlar….

                Elbette Türkiye’ nin hizmet sunumu ve toplumumuzun her kesimine ulaşması sonucunda da seçimlerde karşılığını alan en iyi belediyesinin bu hizmetleri, hayatları boyunca emek harcamadan, makam sahibi olmuş, bunları başkalarına iftira atarak sağlamış, kirli elleri rahatsız etmiş ve bu hizmetleri yapmak için gecesini gündüzüne katan hizmet sevdalılarına karşı iftira, çamur atma yoluyla yine adam yeme alışkanlıklarını depreştirmiştir. Ancak o devirler artık geçmiş ve milletimiz bu kirli ellerin, bu tezgâhlarını çok iyi bilmektedir.

                Hukuk ölçüsü içinde, sosyal medyada onlarca sahte hesaplarla yalan, iftira dolu yayınları yapan bu kirli eller, mutlaka açığa çıkartılacak ve bir yafta gibi pis suratlarına çarpılacaktır. Ömürleri boyunca bu yafta, pis suratlarında kalacaktır.

                Onikişubat Belediyemiz her yıl Sayıştay denetçileri tarafından denetlenmekte ve hesapları ibra edilmektedir. Kaldı ki elinde bilgi belgesi olan herkesle değerlendirmeye de açıktır.

                Daha fazla hizmet üretmek gayreti ile, yaptığımız tesisleri açmak için bile zamanımızın olmadığı bir dönemde, bu kirli saldırılara,  kendi yöntemleri ile cevap vermek bizlere yakışmaz. Bu çirkin saldırılar, bizi hizmet etme şevkimizden alıkoymayacak ve dönemimizin sonunda Onikişubat Belediyemiz sağlıklı imar planı odaklı ve 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde yapılandan daha fazla hizmetleri 3,5 yıl gibi kısa sürede gerçekleştiren, daha fazla sosyal tesise, daha fazla kültürel tesise, daha fazla sportif tesise, daha fazla park-bahçe ve daha fazla eğitim tesisine mutlaka kavuşturulacaktır. Kısacası söz verdiğimiz gibi “Model ve Modern” bir ilçe olarak “Yaşanabilir Kentler Sıralamasında” en önde yerini alacaktır.

                Kamuoyumuza saygıyla duyurulur.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder