banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

“İNSANLA İLİŞKİ KURACAĞIZ GÜÇ İLE DEĞİL.”

31 Ağustos 2017 Perşembe 10:41
Bu haber 1691 kez okundu

Genç kalem, genç yetenek Alper Gültepe, diğer adıyla TEO, nefis biri yazı yazmış. Ben çok beğendim, sizlerle de paylaşmak istedim. İğneli de olsa vurguları, mesajları on umara beş yıldız olmuş. Altına yüzlerce kez imza atacağım biri yazıydı. Buyurun siz de okuyun!

'İNSANLA İLİŞKİ KURACAĞIZ GÜÇ İLE DEĞİL.”
banner811
 Hafta sonu AK Parti Onikişubat ilçe kongresinde güven tazeleyen Fırat Görgel’e hayırlı olsun diyerek başlayalım.   

“Hiç kimse gördüğü günden geri kalmasın”  

Bu söz insanlara ne hatırlatır bilmiyorum ama aslında çok şey ifade ettiğini biliyoruz.  Ne yaşadığına bakmayacak, neler yaşayacağını düşüneceksin? 

Son zamanlarda insanlarda bir volkan patlaması sezinliyor, pek hayra alamet olmadığı kanaatine varıyorum. Sözüm ona, birine laf söylesen veya yanlışını yüzüne vursan hemen bir iftira kampanyası peşinde…   

“Acaba haksız olabilir miyim?” sorusunu sormaktan ziyade çarpık konuşmaları, yalan sözleri ile seni bastırma peşinde olduğunu en iyi bilenlerdeniz.  

Ninelerimiz ve dedelerimiz zamanına gittiğimizde, yani çok eskilere doğru yürüdüğümüz zaman “söz” kelimesinin diğer bir anlamının da “namus” olduğunu duyardık.   

Şimdiki zamanı ele alırsak bırakın söz vermeyi, verdiği sözü dahi inkâr edenlerle dolup taşan ve namus kavramının sadece belden aşağı olduğunu düşünen bir insanlık ile yol alıyoruz.    

KOLTUK DAVASI!   

Makam ve koltuk sevdası olan insanlara Rabbim yardımcısı olsun. Çünkü bugünlerin yarınları olduğunu unutuyor gibiler.  

Şehrimizin değerli isimlerinden Mahir Ünal ve Veysi Kaynak! 

Hafta sonu Onikişubat ilçe kongresinde yerlerini aldılar. İki isimde şehrimiz için çok değerli isimler olduğunu biliyoruz. 

Mahir Ünal’ın konuşmaları çok önemliydi. 

“İNSANLA İLİŞKİ KURACAĞIZ, GÜÇ İLE DEĞİL.” 

  Nokta atışı yapmıştı aslında, “üzerine kim alırsa alsın” dedik. Salonda herkes alkışladı, alkışlayan insanlar içerisinde o sözü hak eden de vardı hak etmeyende…  

  En tepesinden baktığımızda, SN. Ünal’ın kullandığı, “İnsanla ilişki kuracağız, güç ile değil.” Sözünü direk yüzüne çarpmak istediğim onlarca insan vardı o salonda, olmayanda. A’dan tutunda Z’ye kadar mevcuttu. Çünkü belediyede, partide, dairede…  

Bu isim belki bir belediye başkanı, belki belediyede basın sorumlusu, belki de yardımcısıdır.  

Nedir sizlerdeki bu özgüven patlaması, nedir sizlerde bu ukalalık!  

  Bugünün yarını yok mu? Yarın o koltuktan veya o kurumdan Cumhurbaşkanımız sizleri indirdiğinde, küçük gördüğünüz ayrımda bulunduğunuz insanların yüzüne nasıl bakacaksınız. Gerçi sizin gibi insanlar bakmayı bırakın, her taklayı atarsınız.  

Dün, Mahir Ünal bakan iken önünde el pençe duruyordunuz, bakanlık koltuğundan kısa süreliğine veda edeceğini bilemeden sırt çevirdiniz.  

 Kendi aranızda dedikodu yaptınız. Selam bile vermediniz Ünal’a !  

  Yalan mı? 

  Sonra ne oldu? 

  Başbakan yardımcısı olarak SN. Veysi Kaynak getirildi göreve…

Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü dondurmasını yemeye gelenleri görüyorum.

Fakat dondurma yeme tarzı yanlış, dondurma ısırılarak yenir, yalanarak değil. 

  El pençe durdunuz, 

Anteplere kadar gittiniz.  

Ne oldu sonrasında, SN. Kaynak’ta görevden bir süre dinlenmeye çekildi. Cumhurbaşkanımız tarafından “Dinlen, devam edeceğiz.” Dendiğini biliyor musunuz? 

Ha sizler asla değişmez karakterdeki tiplersiniz.  

  SN. Ünal’ın dediği gibi “BİZ BU DEĞİLİZ”  

  Aslında biz olmak istediğimizi oluyoruz. Gerçekten ne olduğumuzu bilmiyoruz. Günü kurtarma derdindeyiz yarını değil.  

   “BİR ŞEHİR NE KADAR EVLAT YETİŞTİRİRSE O ŞEHİR O KADAR GELİŞİR.” 

  

Sn. Ünal’ın bu sözü çok doğru bir söz.  

Bu şehir yetiştireceği kadar evlat yetiştirmiş. Kimisi dedikodu ile kimisi sadakatsizliğiyle, kimisi egosuyla, kimisi çala-çırpa…  

Yetişeceği kadar yetişmişler…    

NEDİM TEPEBAŞI?   

Bu kim demeyin sakın, çekemeyenler iyi bilir. Hani en son yazımızda nezaketli insan sıralamasında birkaç isim vermiştik.  

İşte şimdi de, bu memleketin değerli isimlerinden biri olan Nedim hocamın adını yazmak istedim. Belki kendi içinde “Aman Alper, ne gereği vardı.” Diyebilir ama bence gereğinden fazlası var.  

  

Bu isim Cumhurbaşkanımıza bir çıksa inanın bir daha yanı başından ayırmaz. Çünkü her şeyi gereğinden fazla biliyor ve düşünüyor. Kul hakkının sadece para olmadığını, adaletin nerde nasıl kullanacağını, kiminle nasıl konuşacağını hepimizden fazla biliyor desem, doğrudur.  

Zamanında belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten, AK Parti Kurucularından Rıfat Bülbül döneminde başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş bir isim olan Tepebaşı, Kahramanmaraş’ın yanı sıra Türkiye de çok önemli bir projeye imza atmış.

Evinde bakım ünite projesi ve uygulamasını yapan kişidir. Belki de çoğu kişi bilmez, çünkü orda burada reklam yapmasını kendini övmeyi seven birisi değil. Birçok projeleri bulunan nedim Tepebaşı aslında benim nazarımca kazanılması gereken bir isim.

 

İşte bu gibi isimleri Cumhurbaşkanına çıkar mı? 

Çıkmaz!  

Çıkarsa ne olur?  

Kimse haksız kazanç elde edemez, 

Adaletsiz davranamaz, 

Kul hakkı yiyemez, 

Kısaca, çalamaz-çırpamaz, yoksa çarpılırlar.  

Cuma günü kurban bayramı, kimse kimseyi üzmesin hayırlı bayramlar.  

CEP TELEFONU HASTALIĞI!

İnsanlarda bir süredir izlenim üzerindeyim. Müdür, amir, çalışan, herhangi bir kurum başkanı vs vs. Arıyorsunuz telefonunuza bakmaz oysa tamamen iyi niyetlisinizdir. Bir, iki, üç… Diğer arkadaşlarıma sorduğumda onlardan da aynı cevabı alıyorum. Aslında isimlerini vermek isterdim ama sonraya bıraktım.

Be adam veya müdür veya çalışan VEYA başkan…  

Ben üst düzey bürokratlarımızı, parti genel başkan yardımcısını aradığımda, ulaşamadığım takdirde gün içerisinde ‘Alperciğim, beni aramışsın toplantıdaydım.’ Diyorsa,  

Sen kimsin? Bakan mı genel başkan yardımcısı mı?

Kim olduğunu söyle de biz de bilelim.  

Nedir bu telefona bakmama huyu! 

İllaki seni arayan kişiye muhtaç mı olacaksın veya Mahir Ünal’ın deyimiyle güce göre mi bakacaksın telefona… 

Haa yarının ne olacağını bilemezsin, benden demesi… KALIN SAĞLICAKLA…” 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder