banner968

GÖNÜL ADAMI; MEHMET SABANCI

21 Mart 2018 Çarşamba 16:07
Bu haber 2487 kez okundu

Gazetemiz ve sitemizin yazarı, İnşaat Mühendisi Gökhan Binici, siyasetin önemli ismi Mehmet Sabancı ile ilgili mükemmel bir yazı yazmış.

GÖNÜL ADAMI; MEHMET SABANCI
 İşte, Gökhan Binici’nin siyasetçi,  gönül adamı dediği Mehmet Sabancı için yazdığı o yazı…

*

Siyasetçiler, daha çok, laf üreten, iş üretmeyen adam olarak bilinir. Hele fikirden, bilimden nasibini almamış, olgunlaşmamış insan tipi olarak hatırlanır....

Okumayan, iş takibi yapan akçeli işlerden, tavassuttan zaman bulup da kalabalıklarda söz alan, fikir serdeden adam olmaktan çok tribüne oynayan adam olarak tanınır.

Geçen hafta, bir güzel gönül adamı ve siyaset adamı ile buluştuk. o siyaseti memleket hayrına iş yapma zamanı, vatana hizmet aşkının gerçekleştiği ortam olarak tarif ederek başlamıştır bu işe.

Sizi daha fazla merak içinde bırakmayayım da açıklayım.

Bu adam Mehmet SABANCI beyefendiden başkası değildi.

Bir zamanların Anavatan Partisi Efsane İl Başkanı.  

Konuşurken boş konuşan, laf atmaktan başka maharetleri olmayan adamlardan çok, farklı, değerli bir siyasetçi profili karşımdaydı.

*

Yine aynı tevazu, aynı devlet adamı mütevaziliği ile karşılaştım. Siyasetçi profilinden daha farklı bir insan karşımdaydı.

Sohbeti hoş, lisanı duru, edası, asaleti duruşundan tavrından belli olan bu adamdan kaç tane vardır Kahramanmaraş’ta bilemem?  

Memleket meselelerine oldukça hakim bir adamla, vatan sevdamızı konuşmak ne kadar da hoş bir işti. Uzun zamandır böyle kaliteli bir toplantıda hazır bulunmamıştım.  

İşin enteresan tarafı sayın Mehmet SABANCI beyefendi asla hep ”Ben bilirim, ben siyasetçiyim hep ben konuşayım” tavrında da değildi. İşte bütün bunlar ideal devlet adamı profilini karşımıza çıkarıyor. Sen çok yaşa sayın SABANCI.

Başarılarını işittikçe mesut olacağımı, güzel işler yapacağına ve hayırlı işlere imza atacağına inanıyorum.

Her güzel işin bizi bahtiyar edeceğini ilk alkışlayanın olacağımızı bilmenizi isterim.

Mehmet SABANCI olarak, insan olarak bu güzellikte insanlara ihtiyacımız ne kadar da çoktur. Gönlü vatan ve insan sevgisi dolu bu güzel insan selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum. Nice bu kadar mütevazi ve yumuşak huylu insanların siyasete dolması dileklerimizle…

Başarılar dilerim sana günün adamı olmayan, gönül adamı! 

Günün Sözü
İnsan iyiliği kadar taşlanır.
Merhameti kadar dışlanır.
Kulluğu kadar da sınanır.
Yunus Emre 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder