banner1066
Öne Çıkanlar BABA OCAĞINDA 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ÜLKÜ OCAKLARININ EFSANE REİSİ MİLLETVEKİLİ ADAY OLDU ÜRETİMİN TEK ÇARESİ VE ANAHTARI; SANAYİLEŞME HA YARIN!

Bu haber kez okundu.

GAP GAZETECİLER BİRLİĞİ BAŞKONUŞ YAYLASINDA

Türkiye’de basın alanında ciddi çalışmalarıyla bilinen Gap Gazeteciler Birliği Yönetimi Kahramanmaraş Başkonuş Yaylasında bir araya gelerek gündemi değerlendirdiler. GAP Gazeteciler Birliği yönetimi Kahramanmaraş Başkonuş yaylasında hafta sonu bir araya gelerek 2019 yılı değerlendirme toplantısı yaptı ve 2020 hedeflerini belirledi. Toplantıda, basına yönelik saldırılar da kınandı. Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır ve Malatya’dan gazetecilerin katıldığı değerlendirme toplantısında GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, basının içinde bulunduğu zor koşullara değindi.

BASINA YÖNELİK SALDIRILARI KINIYORUZ

Başkan Kıymaz, son yıllarda dünyada gazetecilere yapılan saldırı ve görevleri sırasında engellemelerin ürkütücü olduğuna dikkat çekti. “Maalesef Mısır’da gözaltına alınan AA muhabiri meslektaşımıza uygulanan insanlık dışı muamele ve Irak’ta görevi sırasında kurşunlanarak katledilen gazeteciler örneğinde olduğu gibi medya mensupları kamu hizmeti yaparken maalesef kutsal görevleri başında hayatlarını kaybediyorlar ya da gözaltına alınıyorlar. Gazetecilere sıkılan kurşun hür dünyaya, demokrasiye, insanlığa sıkılan kurşundur. İletişim arttığında, insanlar katliamlara tanık oldukça insanlığa sarılarak kötülüklerin el birliğiyle öteleneceğini umuyorduk. Fakat maalesef 21. yüzyılın eşiğinde bir tarafta katledilen Filistinliler, Doğu Türkistanlılar, Suriye Müslümanları, Myanmar Müslümanları ve daha niceleri hunharca katledilirken demokrasinin beşiği dediğimiz ülkeler seyirci kalıyor. 2019 yılında dünyada gazetecilere yönelik, basın kuruluşlarına yönelik baskı ve şiddet ürkütücü boyuta geldi. Birleşmiş Milletler, basına ve gazetecilere yönelik saldırılara karşı özel bir karar almalı ve bu işlere karışan ülkeler yöneticiler yaptırıma tabi olmalıdır’ dedi

KAYNAK; Maraş Gündem 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol