Öne Çıkanlar DULKADİROĞLU EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI DOĞAN BEBEĞİ İÇİN SİTE SAKİNLERİNE ZİYAFET ÇEKTİ TSO BAHÇESİNDE İFTAR VAKTİ öneri EKEN

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN TOLLU VE ERDEMLİ’Lİ GAZETECİLERDEN MGC’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

9 Kasım Cumartesi günü yapılan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Olağanüstü Genel Kurul sonrası başkanlığa seçilen R. Kaya Tepe ve yönetimine tebrik ziyaretleri başladı. Bu ziyaretler kapsamında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli’deki gazeteciler Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne gelerek yeni yönetimle bir araya geldiler. MGC Başkanı R. Kaya Tepe, ziyaretlerinden dolayı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek, cemiyet üye yapısı ile ilgili bilgi verdikten sonra gazetecilerin yaşadıkları zorluklara da değindi.

“BASIN OLARAK SIKINTILI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Resmi ilanların kesilmesinin gündeme gelişi ve basının yaşadığı maddi sıkıntılara vurgu yapan Başkan Tepe, “Resmi ilanların kesilmesi durumu vardı, şuan için ertelenmiş gibi gözüküyor. O şimdi biraz rahatlattı gibi ama maliyetlerin artması, şu anlamda belki önümüzdeki süreçte yazılı basının bile çıkmasını zora sokacak. Bu anlamda kurum ve kuruluşların desteğine ihtiyacı var gazetecilerin. Televizyonların, radyoların kendilerine özel sorunları var. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz, bu sıkıntılı dönemde arkadaşlarımız sağ olsunlar ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlara bu görevi uygun gördüler. Bizler de elimizden geldiği kadar bu görevi yerine getirmeye çalışacağız.  Bu, anlam dada verdiğiniz destek lerden dolayı çok teşekkür ederim. Başkan Kaya Tepe’de özellikle Erdemli’li gazetecilerin grup kararı alarak kendilerine destek vermelerinden dolayı ayrıca teşekkür ettiğini belirterek Başkan Tollu ve Erdemli Gazetecilerini ağırlamaktan gurur duyduğunu söyledi ” dedi.

TOLLU’DAN MGC’YE KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ’Nİ BİRLİKTE YAPMA TEKLİFİ

Konuşmasına R. Kaya Tepe ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileterek başlayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ardından medyanın gücüne vurgu yaptı. Medyanın öneminin farkında olan bir yerden Kızkalesi Medya Günleri etkinliğinden bahseden Başkan Mükerrem Tollu, “Kızkalesi Medya Günlerinde yerel ve bölgesel medya çalışanlarını bir araya getiriyoruz. Gazeteciler bir araya gelerek mesleki anlamda problemlerine, dertlerine ortak çözüm yolları aramaları fikriyle bunu yaptık ve çok da kabul gördü bu çalışmamız. Yüzlerce gazetecinin üç gün boyunca Erdemli’de misafir edilmesinin çok önemli bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Bu yıl arzu ederseniz Mersin Gazeteciler Cemiyeti ile bu işi yapalım.” şeklinde konuştu. MGC Başkanı R. Kaya Tepe ise bu teklifi memnuniyetle karşılayacaklarını ifade etti.

Başkan Tollu, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe ve yeni yönetimini tebrik ederken Erdemli’li Gazetecileri de birlikte hareket ettikleri için kutladığını söyledi.

.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol