banner758

banner757

banner746

banner727

banner760

BAŞKAN ÖZDEMİR, “BASIN ÇALIŞANLARININ HİZMETLERE KATKISI BÜYÜK”

23 Temmuz 2017 Pazar 17:17
Bu haber 1712 kez okundu

24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve sansür, ağır suçlardan biri sayılmıştır. Bu nedenle bugün ‘Basın Bayramı’ olarak kutlanmaktadır” diyen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Basın; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahip olduğunu belirtti ve gazetecilerin bayramını kutlayan siyasetçi oldu.

BAŞKAN ÖZDEMİR, 'BASIN ÇALIŞANLARININ HİZMETLERE KATKISI BÜYÜK”
 AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Basın özgürlüğü demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi adına çok önemli olgudur. Bu doğrultuda, halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın kuruluşlarının, görevlerini yerine getirirken; meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi de son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, mesajında şunları söyledi;  “Kahramanmaraş’ımızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler dilerim”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder