banner866

banner860

banner861

banner862

banner863

banner864

banner850

Mahalli seçimler erkene alınırsa, Büyükşehir’e kimler aday olur?

Mahalli seçimler erkene alınırsa, Büyükşehir’e kimler aday olur?

Mehmet FİSKECİ

11 Temmuz 2018, 16:58
Bu makale 242 kez okundu
 Şimdi herkes bu sorunun cevabını aramaya başladı. Sağda solda tartışmalar alevlenince, alevler de bacayı sarınca, eminim ve kuşkusuz bazı belediye başkanları, ki onlar en çok da kendine güvenmeyen, halkı ile barışık olmayan yerel yöneticilerdir, kaygılanmaya b aşlamışlardır.

Belki de şu sıralar keçileri değil de, uykuları kaçırmışlardır.

Kim bilir…

*

Evet, kamuoyu şimdi bunları konuşuyor, bunları tartışıyor. İlçeleri geziyoruz, nüfusu bir elin parmağı kadar olan ilçelerde maşallah 8-9 aday var. Kimisi başkanın yardımcısı, kimisi muhasebecisi, kimisi ilçe teşkilat başkanı, kimisi de laf olsun torba dolsun misali, kendini göstermek, isim yapmak isteyenler…

Olsunlar. Hareketlilik iyidir, çeşitlilik iyidir.

Bir de şuna dikkat ediyorum, daha dün seçilen, herhangi bir siyasi geçmişi, deneyimi olmayanlar bile, bulundukları ilçelerin belediye başkanlığına adaylığa erken soyundular.

Erken kalkan yol alır diye herhalde. Tamam da, adamın çapı belli, karekökü belli, özgül ağırlığı meydanda. Planı yok, projesi yok, ‘adayım da adayım…’ diye diretenler çoğunlukta nedense.

Hatta masaya yumruğunu vuranlar bile var! Andırın’da…

*

Çalışan insan hata yapar, eleştirilir de…

Halkı ile barışık yaşayan, tokalaşırken eli işte gözü oynaşta misali başka tarafa bakan, kimse ulaşmasın diye telefon numarasını değiştiren, vatandaş ile yüz yüze gelmeyeyim, benden bir talepleri olmasın diye belediyeye uğramayı bile zül sayan başkanları bir tarafa ayırıyorum da, çünkü bunların toplumda karşılığı olmayacak, hizmet eden, proje üreten, halkına zaman ayırıp halkın başkanı olmayı hak edenlerle tabi ki yola devam edilecek.

İsimler geçiyor. Boş verin, isimlerini yazıp da reklamlarını yapmayayım. Bu kentin fatihi, bu kadim medeniyetin ve Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Fatih Erkoç yeter de artar bile…

Hizmetleri, projeleri, hedefleri bütün bunları teyit etmiyor mu?

 

Yorum Gönder