banner1078
Öne Çıkanlar BAŞKANI MAHÇİÇEK: TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİNDE PEYGAMBER SEVGİSİ VAR MAHMUT ARIKAN İLE SABAH SOHBETİ KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek grup toplantısı

Bu haber kez okundu.

SİMYA’DA BİLİM ŞENLİĞİ…
 Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli’nin de katıldığı etkinlikte oldukça yoğun ilgi vardı.

Açılış konuşmasını yapan Simya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Muhammet Kasap, “Toplumu aydınlatmanın en önemli etkenleri olan matematik, bilim ve felsefe üzerine son yıllarda ülkemizde de oldukça yoğun etkinlikler düzenlenmektedir. Hepimizin bildiği üzere çağımız teknoloji çağı. Teknolojinin hızına yetişerek gelişmeleri yakından takip ediyor olmak, değişimlere ayak uydurmak yüksek bir performans gerektiriyor.

Simya Eğitim Kurumları olarak Bilim Şenliği programını destekleyerek düzenlememizin temel nedeni; bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin öğrencilerimize kavratılmasıdır.

Burada amacımız sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla öğrencilerimizin temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesidir.” İfadesini kullandı.

Açılan stantların dışında gelen misafirlerin ve öğrencilerin de okul eğitmenlerinin vermiş olduğu mini solo konserle de oldukça hoş vakit geçirmeleri sağlanan bilim şenliğinde Genel Müdür Muhammet Kasap, “Eğitimcilerimizle birlikte güzel bir amaç doğrultusunda geniş bir perspektiften bakan, kendi rotasını çizebilen bireyler yetiştirmek arzusundayız. Bu yolda Bilim Şenliğinde bize eşlik eden bütün eğitimcilerimize gösterdikleri gayret ve emeklerin den dolayı teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerine son verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol