Öne Çıkanlar 30 AĞUSTOS ZAFERİ DÜŞÜNMÜYORUM! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPORA GALİBİYETİ GETİRDİ TEMELİMİZ SAĞLAM! BAŞKAN ERKOÇ; SİİRTTE

Bu haber kez okundu.

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE KATI’I SERGİSİ
 Katı' dalında sergilenmeye değer 7 eser arasında yer alan çalışmasıyla Bakanlığın İstanbul ve Ankara'da düzenlediği sergilere katıldı. 

 

Ressam Sinan Kanmaz, katı’ sanatı ve eserlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Türkiye'de daha çok katı' olarak bilinen ve geleneksel süsleme sanatlarından biri olarak algılanan bu sanat, bir kağıt sanatı papercut; özetle kağıt oymacılığı” dedi.

 

Kendi içinde süren ve biraz da keşifvari bir yolculuğun sonunda bu sanatı bir süsleme sanatı olmaktan çıkartıp hep realist eserler üretmeye çalıştığını kaydeden Kanmaz, “Önce çiz, sonra kes, resim yaparken kalem yerine bıçak kullanarak. Sonunda fotografik illüzyonlar peşinde koşmaya başladım. Yıllardır ürettiklerimle karşınızdayım” diye konuştu.

 

Kanmaz’ın Sanko Sanat Galerisi’nde 9 Şubat saat 17.30’da açılacak sergisi, 2 Mart’a kadar ger gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1020