banner708

banner712

banner713

banner692

banner718

banner719

banner720

banner721

banner707

MURAT ARAS’TAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ VE ZAFERİ MESAJI;

18 Mart 2017 Cumartesi 09:23
Bu haber 462 kez okundu

14. Bölge Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras, Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı, bu vatan toprakları için kanını, canını veren şehitlerimizi rahmetle andı.

MURAT ARAS'TAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ VE ZAFERİ MESAJI;
 Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras, Çanakkale zaferini tarihe sığmayan destan olarak nitelendirip, bu zaferin  esaret nedir bilmeyen Türk milletinin ve onun şanlı ordusunun vatanı ve bağımsızlığı elinden alınmak istendiğinde neler yapabileceğinin en güçlü kanıtı olduğunu söyledi.

Başkan Aras mesajında şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale Zaferi, herhangi bir savaş değildir. Çanakkale, Türkiye’nin her ilinden her hanesinden en az bir kişinin savaşıp şehit düştüğü diyardır. Çanakkale cephesinde başlayan silah arkadaşlığı, kabir yoldaşlığına dönüşmüştür. Ve bu yoldaşlık yüz yıl sonra bugün bile ülkemizin birliğine ve beraberliğine güç vermekte, yüz değil bin yıl geçse de güç vermeye devam edecektir.” dedi.

Aras ayrıca, bizlerin günümüzde rahat ve huzurlu bir ortamda yaşıyorsak ecdadımızın Çanakkale’de imkânsızı başararak kazandığı zaferin neticesinden kaynaklandığını sözlerine ekledi.

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder