Öne Çıkanlar ELBİSTAN UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK! ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! HUZUREVİNDE HUZUR ARAMAK! 5 MİLYON LİRALIK KAYNAK İMZASI GÖLETTE BOĞULAN VATANDAŞI İTFAİYE DALGIÇLARI ÇIKARDI

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ'IN EL SANATLARI GEZİ'DE!
  Beyoğlu belediyesi tarafından 1-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında festival ziyaretçilerine açık kalacak #beyoğlundafestival'in bu yıl Kahramanmaraş'tan konukları Mehmet Kopar Osmanlı Çarıkları ve Hakkak Ağaç Oyma oldu.

 

Osmanlı Çarıkları'nın yöneticisi usta sanatkar Mehmet Kopar İstanbul'da Kahramanmaraş'ın sesi 46tv.net kurucusu ve gönüllü muhabiri Eyüp Kadir Kılcı ile festivali konuştu. Festivale katılış serüvenlerini ve beklentilerini anlattı. Kopar şunları söyledi; Kahramanmaraş Osmanlı Çarıkları olarak ilk defa İstanbul da bir festivale katıldıklarını söyledi.Festivalde anlık tezgahta çarıktan edik'e, yemeniden gön çantalara, süs için bebek ayakkabılarından yetişkin yemenilerine ürün kartelalarını sergileyeceklerini İstanbul da, dünyanın göbeğinde Kahramanmaraş'ın el sanatlarını tanıtacaklarını ifade etti.Festivalde sergiledikleri ürünlerin satışını da yapan Kopar Kahramanmaraş ile aynı fiyat olduğunu belirtti. Birkaç ürünün fiyatına ise baktığımız da 80 ile 120 TL arasında olduğunu gördük.

 

 Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu da festival alanında Osmanlı Çarıklarını standını ziyaret etti. Yemeninin yapılışı ve tarihi hakkında bilgi aldı.

 

 Kahramanmaraş'ın ağaç oyması da Beyoğlu'nda festivalde

 

 Kahramanmaraş'ta ağaç oymacılığı sanatında önemli konuma sahip Hakkak ağaç oyma da Beyoğlu'nda Festivale katıldı. Hakkak Ağaç Oyma ustası Ökkeş Maraşlıoğlu ile katılırken çeyiz sandığından rahleye, şifreli sandıktan kalem sandıklarına çok sayıda ceviz ağacından el işçiliğiyle yapılan ürün yelpazesiyle Beyoğlu Belediyesi Kültür Sanat festivalinde.

 

 Festivallerin vazgeçilmesi Kahramanmaraş dondurması da sizi daha festivalin girişinde karşılıyor.

 

 İstanbul'un dört bir yanından festival alanına toplu taşıma araçları ile çok rahat ulaşabilirsiniz. Festival,Taksim Meydanı Kurtuluş Anıtı Karşısında. Yenikapı metrosu, Kabataş Taksim finüküler, Belediye ve halk otobüsleri, Dolmuşlar ve Nostalji treni ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091