Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

HER İL’E BİR GENÇLİK MERKEZİ PLANLIYORUZ
 İl Müftülüğü ve KSÜ ortak çalışması olan kampüs Gençlik merkezi kitap kafe, Üniversite gençliğinin dini ve manevi konularda soru ve sorunlarına en kısa yoldan, en doğru şekilde yanıtlar bulmaları, dinine, vatanına ve milletine sadık, kendine, insanlığa faydalı birer fert olmaları hedefiyle, alanında uzman diyanet personeli aracılığıyla, gençlere destek olmak için İl Müftülüğü tarafından KSÜ içerisinde hizmet vereceği belirtildi.

Program Medine Cami Müezzini Bekir Büyükkurt’un güzel Kur’an tilavetiyle başladı.

“İNSANIN OLDUĞU HER YERDE VARIZ”

 İl Müftüsü Celal Sürgeç açılış konuşmasında Diyanet İşleri başkanlığının gençlere ayrı bir önem verdiğini belirtti. Müftü Sürgeç konuşmasında; “Her geçen gün hizmet alanımız çeşitlenmek ve günden güne büyümektedir. Daha önce sadece cami içinde hizmet edilirken, ama bu gün hastanelerde manevi rehberlerimiz var.  Cezaevlerinde, çocuk ıslah evlerinde varız. Kadı sığınma evlerinde varız. Artık bu gün huzur evlerinde varız. İnsanın olduğu her yerde biz varız. Çünkü her insanın hayatında bizimle kesiştiği bir nokta var. Doğumundan ölümüne kadar insanla beraberiz. Tabi bu insanın en önemli kısmını gençler oluşturuyor. Bir insan ömrünün en önemli hazinesi gençliğidir. Eğer bu hazineyi iyi kullanmazsa sonu nedamet ve pişmanlıktır. Yine bir milletin en önemli hazinesi yine gençlerdir. Eğer bir devlet, bir millet, bir ülke bu gençliği iyi dizayn etmezse, iyi eğitimle yarınlara yetiştirmezse o milletin mahvolmasına sebep olur. Dolayısıyla biz gençlerimizi çok önemsiyoruz.”

“GENÇLERE MENEVİYAT KAPISI OLSUN”

KSÜ Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptığı konuşmada Diyanet İşleri başkanlığının İlimizde temsilcileriyle güzel bir çalışma içinde olduklarının altını çizdi. Rektör Can konuşmasında; “Gençlerimizin hizmetine sunmak için bu müesseseyi İl Müftülüğümüze tahsis ettik. Buranın kazanç kapısının maneviyat olmasını istedik. Gençlerimizde maneviyat olduğu sürece arkasından maddiyat gelecektir.”

“GENÇLERİMİZİN MANEVİ LİMANLARI OLACAK”

Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu da konuşmasında, Diyanetin gençliğe yönelik çalışmalarında her yıl bir öncekinden daha fazla ağırlık verdiklerini söyledi. Muslu açıklamalarında şunları kaydetti: “ Gençlik merkezleri bağlamında hemen her ilimizde bu yıl itibarıyla gençlik merkezi açılması planlanmaktadır. Bu gün burada KSÜ’ deki gençlik merkezinin açılışında bulunmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti bu vesileyle ifade ediyorum. Bu merkezler gençlerimizin manevi limanları olacak. Ne zaman rahatlamak isterlerse gençlik merkezlerimizin kapısı onlara sonuna kadar açık olacak.”

Gençlik merkezi yapılan dua ardından kesilen kurdeleyle gençlerin hizmetine açılmış oldu.

HABER- KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099