banner1078
Öne Çıkanlar ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! İSKEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI İŞ MAKİNESİ ALIMI İÇİN TOPLANDI İŞİNİZE AŞIK OLMAK BAŞARIYI GETİRİR

Bu haber kez okundu.

GÖKSUNDA BESİ SIĞIRCILIĞI KURSU
 Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinden Zooteknist Emin YALÇINÖZ ve Mehmet Ali AKYOL tarafından verilen eğitime genç çiftçilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Besi Sığırcılığı kursu kapsamında Yem Bitkileri Yetiştirme, Besi Sığırı İşletmelerinin Planlanması, Besi Sığırcılığında Mekanizasyon, Besi Sığırlarının Beslenmesi, Besi Sığırcılığında Sürü Yönetimi, Besi Sığırlarında Sağlıklı ve Kaliteli Kırmızı Et Üretimi, Besi Sığırlarında Hastalık ve Zararlılar ile Mücadele konusunda bilgiler verildi.

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ 2017 yılı içerisinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR işbirliğiyle 8 kurs hedeflediklerini bu kurslardan 4’ünün açıldığını, önümüzdeki hafta Çilek Yetiştiriciliği Kursu’nun açılacağını, kursa katılmak isteyen çiftçilerimizin İlçe Müdürlüğümüzden ayrıntılı bilgi alabileceklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol