Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

GEZİCİ HALK KÜTÜPHANESİ 13 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTI
 Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kütüphaneler Şube Müdürü Hakan Ceren: “Kütüphane olmayan bölgelerimize ve özellikle de kırsal bölgelerdeki okullara giderek öğrencilere hizmet veren Gezici Halk Kütüphanemiz okulların ilk yarıyılında 13 bin öğrenciye ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un ‘öğrencilerin ikinci velisiyiz’ düsturu ile hareket ederek, kitapları çocuklarımızın ayağına götürüyoruz. Gezici Halk Kütüphanemiz ile çocukları kitaplarla buluşturuyor, onların kitaplarla haşır neşir olmalarını sağlıyoruz.

Kitap Tanıtma, Masal Saati, Okuma Saati gibi çeşitli etkinliklerle çocuklarımızın kitaplarla iç içe yaşamalarını sağlamaya gayret ederek okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyoruz. Okul ziyaretlerimizde aynı zamanda kütüphanelerimizin çalışma esaslarını da anlatarak çocukların kütüphane konusunda bilinçlenmelerini de sağlıyoruz” dedi.

Gezici Halk Kütüphanesinin bu haftaki durağı ise Onikişubat İlçesi’nde Kurtlar İlkokulu, Kurtlar Ortaokulu ve Fatih İlkokulu oldu.

Gezici Halk Kütüphanesini okullarının bahçesinde gören çocuklar, kütüphaneye koşarak içerisinde bulunan kitapları okumanın mutluluğunu yaşadılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099