banner746

ERDEMLİ’DE ATATÜRK SEVGİSİ SAHNELENDİ; ŞU ÇILGIN TÜRKLER”

15 Kasım 2017 Çarşamba 11:59
Bu haber 473 kez okundu

Erdemli Belediyesi, 10 Kasım anma programında sahnelenen tiyatro oyunuyla alkışı aldı. Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 10 Kasım Anma programı çerçevesinde bir tiyatro oyunu sergilendi.

ERDEMLİ'DE ATATÜRK SEVGİSİ SAHNELENDİ; ŞU ÇILGIN TÜRKLER”
 Belediye şehir tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen oyuna gelen vatandaşlar salona sığmayınca oyunun izleyemeyenler için yeniden sahneleneceği belirtildi. Turgut Özakman'ın “Şu Çılgın Türkler” adlı eserini, Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanat yönetmeni Deniz Sandalcı yönetirken, oyuncuların performansı izleyicilerden bol bol alkış aldı.

Sabah saatlerinde Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Parkı, Devlet Bahçeli Meydanında bulunan Atatürk anıtına Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından çelenk konması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program gün boyu farklı anma törenleri ile devam ederken, akşam Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelenen tiyatro oyunuyla son buldu. Erdemli’mizin Atatürk sevgisinin her zaman dorukta olduğunun altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Büyük Atatürk’ü rahmetle, minnetle ve özlemle anıyoruz. Onun bıraktığı mirasa sahip çıkabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Onun açtığı aydınlık yolda emin adımlarla yürüyoruz. Erdemli’mizin insanları tarafından sahnelenen bu tiyatro oyunuyla Atatürk sevgisini aşılamak, bu sevgiye vurgu yapmak istedik. Bundan sonra da Atamıza layık evlatları olarak hizmetlerimiz sürecektir. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye şehir tiyatrosundan yapılan açıklamada oyunun ilerleyen haftalarda yeniden sahneleneceği ifade edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder