banner968

ERDEMLİ SANATIN BAŞKENTİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

05 Aralık 2018 Çarşamba 00:46
Bu haber 673 kez okundu

Erdemli Belediyesi bünyesinde bulunan Türkülerin Dansı topluluğu, Aralık ayında yapılacak gala gösterimi için hazırlıklarını tamamladı. Yıl boyunca çalışmalarını sürdüren topluluk, provaları esnasında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile bir araya geldi. Müzikleri müzisyen, besteci, aranjör Taner Demiralp ve Necmi Kıran tarafından, seslendirmesi ise Erol Eren tarafından yapılan topluluğun genel sanat yönetmenliğini gerçekleştiren Zekai Erdemir, prova sonrasında Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya oyunlar hakkında bilgi verdi. Oyunları seyreden Başkan Tollu, öğrencilerle sohbet ederek tebriklerini iletti. Kültürel değerlerin genç nesillere aktarılmasını ve kitlelere ulaşmasını amaçlayan topluluk çalışmalarını ulusal boyuta taşımaya hazırlanıyor.

ERDEMLİ SANATIN BAŞKENTİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
Erdemli Belediyesi bünyesinde bulunan ve Kültür Merkezi’nde eğitimlerini gerçekleştiren Türkülerin Dansı topluluğu, Aralık ayında gerçekleşecek olan gala programı öncesi gerçekleştirdiği provada Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile bir araya geldi. Zekai Erdemir önderliğinde eğitimlerine devam eden ve müzikleri besteci, aranjör Taner Demiralp ve Necmi Kıran tarafından, seslendirmesi ise Erol Eren tarafından yapılan topluluk, oyunlarını sergiledikten sonra Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile sohbet etti. Topluluğa başarılarının devamını dileyen Başkan Tollu, emeklerinden dolayı hem öğrencilere hem de eğiticilerine teşekkürlerini iletti. Eğitimin sadece okulda tamamlanamayacağını bildiren Başkan Tollu, gençlerin ve çocukların gelişimine katkı sunmak için sosyal alanda da çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Çalışmalarından dolayı Zekai Erdemir ve öğrencilerini tebrik eden Başkan Tollu, başarılarının devamını dileyerek sözlerini noktaladı.

 

Erdemli Belediyesi, alt yapıdan sanata, eğitimden sağlığa, kültürden bilime her alanda yatırım yapmaya devam ediyor. İlçeye her alanda hizmet veren Belediye, çocukların ve gençlerin eğitimi noktasında kreş ve lise-ortaokul eğitime destek kursları ile de hizmetlerini sürdürüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder