banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

ERDEMLİ KISA FİLM GÖSTERİMİ

03 Kasım 2017 Cuma 17:21
Bu haber 619 kez okundu

Erdemli Belediyesi şehirde her alanda ilklere imza atmaya devam ediyor. Sanat şehri olma yolunda emin adımlarla yürüyen Erdemli’de belediye kısa film etkinliği düzenledi.

ERDEMLİ KISA FİLM GÖSTERİMİ
banner811
 Erdemli Belediyesi her alanda yaptığı hizmetlerle adından sıkça söz ettiriyor. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, son olarak ilçede ilk defa bir kısa film etkinliği düzenlediklerini belirtti. Bu etkinliğin Erdemli’de ilk defa gerçekleştirildiğinin altını çizen Tollu, “insanlarımızı sanata teşvik ediyoruz. Erdemli’nin sanatçılarını arıyoruz. Erdemli’ye gelecekte yön verecek sanatçıları şimdiden destekliyoruz. Açıkçası bir tohum ekiyoruz şimdi. İlerde inanıyorum ki; bunun meyvelerini hep birlikte yiyeceğiz” dedi.

ÖNCE EĞİTİM SONRA İCRAAT

Erdemli’nin sanat şehri olma konusunda son derece iddialı olduklarının bir kez daha altını çizen Tollu, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Erdemli Belediyesi son dönemde birçok sanat kursu açtı. Kentin ilk şehir tiyatrosunu kurarak Erdemli’nin sanat özlemi dindirilmeye başlandı. Hem eğitimler verildi hem de oyunlar sergilendi. Bunun yanı sıra resim, Hacivat Karagöz, çocuk korosu, yazarlık okulu, çağdaş halk dansları gibi kurslar da açılarak halkımıza bu hizmeti verdik. Bu eğitimlerimizden bir tanesi de sinema okuluydu. Burada Erdemli’nin sinemaya meraklı insanlarını buluşturduk. Onlara kısa film çekme teknikleri ve sinema alanında eğitimler verdik. Arkadaşlarımıza her anlamda destek olduk. Şimdi bu arkadaşlar, kendi filmlerini çektiler ve biz de yine onların bu emeklerini herkesle paylaşmak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Yani işin en başından en sonuna kadar ki sürecin her safhasında Erdemli’nin sinemacılarının, yönetmenlerinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. “Belediyenin görevleri arasında bunlar da mı varmış” dedirten bu tür hizmetlerimiz eşit bir şekilde devam edecektir.”

YÖNETMEN ADAYLARI TOLLU’NUN ELİNDEN PLAKETLERİNİ ALDILAR

Konuşmaların ardından sadece Erdemli’de yaşayan insanlar tarafından çekilen kısa filmlerin gösterimi gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin son bölümünde Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kısa filmleri gösterimi olan yönetmenlere plaket takdim etti. Erdemli Belediyesi Basın Yayın Müdürü Adem Arslan da iki filmi ile plaket alarak, Erdemli’de sanatı desteklemeye devam edeceklerinin sözünü verdi.

Etkinlikte 13 ayrı kısa film gösterilirken, Erdemli’de sanata olan desteğin artması ve yeni fırsatlar tanınmasının ne kadar önemli olduğu katılımcılar tarafından vurguladı. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder