banner1165
Öne Çıkanlar EDELER Grubundan Süper Açılış AİLECEK CAMİDE GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİM N. ARDA KAÇAR 6. YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI ÖZTURAN: PANİK SIK GÖRÜLMEYE BAŞLAYAN BİR RAHATSIZLIK

Bu haber kez okundu.

EKİNÖZÜ’NDE TERS LALE VE İÇMELER ŞENLİĞİ
 Ekinözü Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Dağcılık Arama Kurtarma (KADAK) Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Yukarı İçmeler Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Bu yıl ilk defa düzenlenen Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği’nde, konserler, doğa gezileri, yarışmalar, kamp ateşi gibi birçok etkinlik yer alacak.

Türkiye’de ender bulunan Ters Lale ve İçmelerin tanıtımı için yapılan şenliğe ülkenin 81 ilinden doğaseverler ve isteyen herkes katılabilecek.

2 gün boyunca dolu dolu devam edecek şenlikte, vatandaşlar hem doğanın tadını çıkarak hem de gönüllerince eğlenme imkanı bulacak. Piknik ve eğlencenin buluştuğu etkinlikte, Ekinözü Belediyesi tarafından vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak önlemler alındı. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen’in büyük önem verdiği Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği’yle ilçenin ve Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sunulması hedefleniyor.

Organizasyonun hazırlık sürecinde başta Belediye Başkanı Çeleğen ve ekiplerin gece gündüz demeden emek harcadığı şenliğe birbirinden değerli yerel sanatçılar katılacak.

Şenlik hakkında bilgi veren Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen şunları dile getirdi: “Bu yıl ilkini gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Ekinözü Ağlayan Gelin (Ters) Lalesi ve Şifalı Acı Su Şenliği ile ilimizin artı değerlerinden olan Ters Lale ve içmeleri ülkemizdeki bütün vatandaşlara duyurmaya çalışacağız. Doğal yetişme alanı olarak ülkemizdeki ender bölgelerden olan Ekinözü ilçemizdeki Ters Laleler şenliğe katılanlara görsel şölen sunarken, yine sağlık turizmi açısından büyük önem gösteren içmelerde de halkımız şifa bulabilecek. Sağlık ve huzurun aynı anda bulunacağı şölenimizde birçok etkinlik ile halkımız güzel zaman geçirecek.

Biz Ekinözü Belediyesi olarak, katılımcıların her konuda rahat etmesi için bütün çalışmaları tamamladık ve gerekli tedbirlerimizi aldık. Bu konuda elimizden gelen gayreti ilgili paydaşlarımızla beraber göstermekteyiz. Ancak bu yıl ilk olması nedeniyle yaşanabilecek bir takım aksaklıkların vatandaşlarımız tarafından şimdiden mazur görülmesini rica ediyorum. Amacımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimize, devletimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaktır. Bu bağlamda bütün Kahramanmaraşlıları ve şenliğimizi duyan herkesi 28-29 Nisan 2018’de Ekinözü İlçemize davet ediyorum.”

ETKİNLİK BOYUNCA ŞENLİK, EĞLENCE DEVAM EDECEK

Öte yandan şenliğe ilçe dışından katılacakların kamp çadırı ve gerekli malzemeleri yanında bulundurmaları istendi. Şenlik ve sürecince Ters Lalelerin koparılması halinde gerekli maddi cezai işlem uygulanacağı açıklandı. Programa Kahramanmaraş'tan katılmak isteyenler, KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan (Tlf: 0 506 719 62 68) ve Ekinözü Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanı İsmail Bozdoğan (Tlf: 0 545 576 69 82) ile irtibata geçebilir.

Şenlik boyunca devam edecek etkinlikler:

28 Nisan 2018 Cumartesi Saat 14;00’den itibaren ünlü sanatçılar sahne alacaklar .

Saat 20:00 kamp ateşi ve müzik şöleni tüm katılımcılarla

29 NİSAN 2018 PAZAR   

10;00 İtibaren Doğa Gezileri. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol