Öne Çıkanlar GELENEKSEL BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞUYORUZ 55 VATANDAŞ TAPUSUNU ALDI GELENEKSEL SANİ KONUKOĞLU FUTBOL TURNUVASI İL MÜFTÜSÜ MUHAMMED GEVHERİN ACI GÜNÜ EKEN ZİYARETLERİNE ARA VERMEDEN ÇALIŞIYOR

Bu haber kez okundu.

DULKADİROĞLU TARİHİ YENİDEN CANLANDIRDI
 Demirciler Çarşısı, Kasaplar Çarşısı, Mutfak Müzesi, Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi ve Üdürgücü konağını ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu’nun tarihi ve kültürel değerleriyle ön plana çıktığını anlattı. Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bu tarihi ve kültürel değerleri iyi değerlendirdiğinin altını da çizen Özdemir, restorasyonu tamamlanan Üdürgücü konağını ziyareti sonrasında şunları söyledi: “Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız bölgesinde tarihi adeta yeniden canlandırmıştır. Çok özel ve güzel bir mekanı Kahramanmaraş’ın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin başka yerlerinde görüp özendiğimiz bu tarihi konakların şehrimizde de restore edilerek turizme kazandırılması bizleri son derece memnun etti.  Vatandaşlarımızın burayı mutlaka görmelerini istiyorum. Belediye başkanımız alanın sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacağını söyledi. Şehrimize bu güzel yapıyı kazandırdığı için Dulkadiroğlu Belediye Başkanı sayın Necati Okay’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”
Üdürgücü konağında milletvekilleri için irtibat ofisi olacağını öğrenen Özdemir, konu ile ilgili ise şunları kaydetti: “Üdürgücü konağında bizden önceki, bizim ve bizden sonraki vekillerimizin de kullanacağı özel bir irtibat ofisi oluşturulmuş durumda. Vatandaşlarımızla her zaman iç içeyiz. Bu mekanın da buna daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol