banner968

ÇAKIROĞLU DERNEĞİ KANDİL PROGRAMI HALKASI GENİŞLİYOR

11 Haziran 2018 Pazartesi 17:02
Bu haber 1007 kez okundu

Çakıroğlu Derneği tarafından geleneksel olarak her kandilde düzenlenen programlara katılım her kandilde daha da artıyor.

ÇAKIROĞLU DERNEĞİ KANDİL PROGRAMI HALKASI GENİŞLİYOR
             Türkoğlu ilçesi Çakıroğlu Mahallesinden vatandaşlarca Kahramanmaraş'ta kurulan Çakıroğlu Derneği tarafından ilk olarak 2016 yılında başlayan ve kesintisiz her kandil ve mübarek gecede devam eden programlara son zamanlarda ve idrak ettiğimiz mübarek Kadir Gecesinde Çakıroğlulu vatandaşların yanı sıra çevre mahalle ve yaylalardan vatandaşlar da katılmaya başladı. Mübarek gün ve gecelerin birlik ve beraberlik içerisinde layıkıyla idrak edilmesi amacıyla programlar kapsamında kuran-ı kerim tilavetleri, sohbet ve vaazlar, ilahiler ve okunan hatimlerin duasıyla birlikte son olarak  ikramlar yapılıyor.

            Programlarla ilgili olarak açıklama yapan Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak; "Derneğimizin kuruluş amaçlarından birisi de Çakıroğlulu vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğinin devam ettirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda düğün, nişan, cenaze ve mevlit gibi toplumsal olaylarında yaptığımız çalışmalarla yanlarında olduğumuz gibi  mübarek gün ve geceleri de köylülerimizle birlikte geçirmek için çalışmalar yapıyoruz. Ve bu konuda herkesten destek alıyoruz. Son zamanlarda kandil programlarımıza mahalle dışından vatandaşlarımız da gelmeye başladılar. Bu bizleri ayrıca mutlu ediyor ve iyi şeyler yaptığımızı gösteriyor." dedi

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder