Öne Çıkanlar ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI 30 AĞUSTOS ZAFERİ DÜŞÜNMÜYORUM! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPORA GALİBİYETİ GETİRDİ TEMELİMİZ SAĞLAM!

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN III. KİŞİSEL RESİM SERGİSİ
 Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları bünyesinde kursa katılan kursiyerlerin yaptığı resimler kişisel resim sergisinin üçüncüsü sanatseverlerle buluştu.

 

İlk kişisel resim sergisi 6 Ocak2017’de Şahin Özbay tarafından açılan,  ikinci kişisel resim sergisi Hülya Çekici Şirikçi tarafından açılan üçüncü kişisel resim sergisi de Zahide Barazi tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı.

 

Kurs Hocası Ümit Parsıl Koordinatörlüğü’nde gerçekleştirilen resim sergisinin açılışında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Kursiyer Zahide Barazi’ye bir plaket takdim ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

Sergi açılışının ardından davetliler Zahide Barazi tarafından yapılan 39 eseri ilgi ile izledi. Sergiye ilişkin bilgiler aktaran Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Meslek Edindirme Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş, kursiyerlerin kendi yaptıkları eserleri sergilemelerinden mutluluk duyduklarını ifade ederek KAMEK bünyesinde meslek edindirme ve el becerilerini geliştirme kurslarının devam ettiğini söyledi.

 

 

Şube Müdürü Okumuş: “Daha önce 9 kişisel 1 de karma olarak duyurduğumuz sergilerimize bir tane daha ekliyoruz. Bu sergi ile de 10 kişisel sergi 1 de karma olmak üzere 11 sergi açacağız. Kursiyerlerimizden Emine Ülkü Şirikçi tarafından 27-28 Ocak 2017 tarihleri arasında Abdurrahman Terzi’nin 3-4 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştireceği Kişisel Resi Sergisi’nin ardından 12 Şubat Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesince 12 Şubat Karma Sergisi ise 9 Şubat 2017 tarihinde açılacak. Ayten Gökçe tarafından 17-18 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Kişisel Resim Sergisi’nin ardından Belkis Ciğer 24-25 Şubat 2017 tarihinde Ayten Ersoy ise 3-4 Mart 2017 tarihinde Serpil İslamoğlu ise 10-11 Mart 2017 tarihleri arasında kişisel resim sergilerini açacaklar” diye konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1020