banner746

banner750

banner727

BELEDİYEDEN KREŞ HİZMETİ

31 Temmuz 2017 Pazartesi 08:10
Bu haber 511 kez okundu

İlçede ilkleri yaşatmaya devam eden Erdemli Belediyesi eğitim konusunda da önemli adımlar atıyor. Erdemli Belediyesi ilçeye yeni bir kreş kazandırıyor.

BELEDİYEDEN KREŞ HİZMETİ
 Erdemli Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden belediye kreşi inşaatı devam ediyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gazetecilerle beraber çalışmaları yerinde inceledi.  Kendilerinin göreve geldikleri 2009 yılından bu yana eğitime ilçe tarihinin en çok desteğini kendilerinin verdiğini hatırlatan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Erdemli için çok ciddi bir eksikliği daha gidereceğiz. Bu manada gençlerimizin ve çocuklarımızın iki yabancı dil eğitimiyle kültürlü, ahlaklı bir şekilde yetişmeleri adına her alanda olduğu bu projede de gayret içerisindeyiz. Erdemli Belediyesi olarak zemin artı beş katlı inşaat çalışmamız devam ediyor. Yüzlerce çocuğumuzu alabilecek kapasitesi, yeşil bahçesi, oyun alanları, ders odaları, özel boyama odaları, uyuma odaları, yemekhanesiyle vb. odalarıyla kreşimizi Allah kısmet ederse Eylül ayında hizmete açacağız” dedi. Başkan Tollu, şu şekilde devam etti:

ÇOCUKLAR KREŞTE ÜÇ YABANCI DİL ÖĞRENECEKLER

“Bu hizmetimizi hakikaten önemsiyoruz. Çocuklar ve gençler bizim geleceğimizdir. Yaşam kalitemiz için en iyi şekilde yetiştirip Kur-an’ı Kerim ve İngilizce eğitim desteğini alacaklar. Öğrenecek oldukları Arapça diliyle ibadetlerini yapan çocuklarımız okudukları surelerin ne anlama geldiklerini öğrenecekler. İngilizce ve Arapça eğitimiyle beraber toplamda 3 yabancı dil eğitimi alacak çocuklarımız. Özel okullardan çok daha nitelikli kolej özelliğinde olacak. “

LİSE VE ÜNİVERSİTE KURSLARI ÜCRETSİZ OLACAK

Erdemli’nin çocukları ve gençleri kamu kurumunun emin ellerinde yetiştirileceğini vurgulayan Başkan Tollu, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına liselere ve üniversitelere hazırlanan çocuklar için de sürekli eğitim kurs merkezi açacaklarını kaydetti.  “İki büyük bina kiraladık. Yeter ki çocuklarımız “ben okumak istiyorum ama imkanım yok” demesinler. Hiç bir şekilde ücret talep etmeyeceğiz. Garibanın çocuğu da okuma hakkını alacak. Belediyemiz evlatlarımıza sahip çıkacaktır. Nitelikli bireyler yetiştirmek boynumuzun borcu” diyen Tollu, çocukların geleceğinin kendi gelecekleri olduğunu vurgulayarak sözlerine son verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder