banner671

banner663

banner664

banner673

banner674

banner675

banner676

banner677

BAŞKAN MAHÇİÇEK: “MİLLET OLARAK PEYGAMBERİMİZİN SEVGİSİYLE KENETLENELİM”

13 Nisan 2017 Perşembe 15:37
Bu haber 845 kez okundu

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında “Millet olarak Peygamberimizin sevgisiyle kenetlenelim” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN MAHÇİÇEK: 'MİLLET OLARAK PEYGAMBERİMİZİN SEVGİSİYLE KENETLENELİM”
banner656
 Başkan Mahçiçek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği bu yıl ki Kutlu Doğum Temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olduğuna dikkati çekerek, ülke olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu kaydetti.

Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) teşrifleriyle, yeryüzünü şereflendirişinin 1446. seneyi devriyesini idrak ediyoruz. Salat ve selam, yaratılmışların en hayırlısı ve örnek ahlakı ile insanlığa rehber olan Peygamber Efendimize olsun.

Sevgili hemşehrilerim, tüm insanlığı ‘Emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker’ yani iyiliği emretmeye, kötülüğü men etmeye çağıran Peygamber Efendimiz; şahsında topladığı barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü gibi erdemlerle bizleri iyiye ve güzele yönelmeye davet ediyor.

Dolayısıyla O’nun doğumunun sevincini ve huzurunu yaşadığımız bugünlerde yine O’nun fazilet dolu yaşamını kendi ömürlerimize yansıtmalı, Hadis-i Şeriflerinde verdiği mesajları iyi algılamalıyız. Hepimizin bildiği gibi bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız Kutlu Doğum Teması olarak “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konusunu belirledi.

Türkiye’miz gerçekten bir ve beraber olmamız gereken zor günlerden geçiyor. Bu vesileyle ülke ve bu ülkeyi oluşturan millet olarak, her türlü ayrışmalardan ve ötekileştirmelerden uzaklaşmalı, kardeşlik hukukuyla ve Peygamber sevgisiyle birbirimize kenetlenmeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftamızı tebrik ediyor, bu güzel günlerin tüm insanlığa, İslam alemine ve ülkemize esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder