banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

BAŞKAN AYDIN, SINIF ARKADAŞLARI İLE BİR ARADA

28 Ağustos 2017 Pazartesi 13:47
Bu haber 832 kez okundu

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun İmam Hatip Lisesinin (İHL) ilk mezunları olan sınıf arkadaşlarını ve öğretmenlerini 33 yıl sonra yeniden bir araya getirdi.

BAŞKAN AYDIN, SINIF ARKADAŞLARI İLE BİR ARADA
 1977 yılında eğitim öğretime başlayan ve 1984 yılında ilk mezunlarını veren Göksun İmam Hatip Lisesinin 12/A sınıfı öğrencileri, Göksun Anadolu Kız Meslek Lisesinde buluşarak hasret giderdiler. Farklı mesleklerde başarılı kariyer sahibi olan mezunlar 33 yıl sonra tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Mezunlar buluşması, programın organizasyonu ile yakından ilgilenen Eyüp Karslı’nın açılış konuşması ve okul numarasına göre yoklama almasıyla başladı.

Göksun İHL’nin ilk mezunu öğrencileri adına konuşan 12/A sınıf başkanı ve Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, “Bizler imam hatipli olmanın ayrıcalığını o dönem idrak edemedik ama mezuniyetten bu güne kadar geçen sürede bunu daha iyi anladık” dedi.

 Öğretmenlerinin kendilerini bu günlere en iyi şekilde hazırladıklarının farkına mezun olduktan sonra vardıklarını ifade eden Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 “Okul sıralarında kıymetli öğretmenlerimizin bize sadece ders kitaplarındaki yazılı bilgiler öğrettiğini zannediyorduk. Ama bugüne kadar gördük ki ders kitaplarından öğrendiğimiz bilgilerden daha fazlasını öğrenmişiz. Bunların içinde hiç kuşkusuz en önemli olanları iman, itikat ve insanlığa faydalı olabilmek noktasındaki bizlere verdiğiniz ruhtur. Bugün bir kez daha siz saygıdeğer öğretmenlerimin ellerinden öpüyoruz.”

 

Öğretmenleri ve sınıf arkadaşları ile yeniden biraya gelmenin heyecanını yaşadığını dile getiren Başkan Aydın, etkinliğe katılan arkadaşlarına ve etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emek sarf eden Eyüp Karslı’ya teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

Daha sonra meslek dersi öğretmenlerinden Hacı Parlak, Göksun İHL’nin ilk öğrencileri ve ilk mezunları ile ilgili anılarını anlattı.

Konuşmaların ardından Üzeyir Taş, vefat eden arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.

Buluşma günü ile ilgili duygularını dile getiren mezun öğrenciler, daha sonra Başkan Aydın’ın misafiri olarak Alparslan Türkeş Mesire Alanı’na geçtiler. İlk mezun öğrenciler gün boyu devam eden etkinlikte anılarını tazeleyerek o günleri yeniden yaşadılar.

Mezunlar buluşmasına, Hüseyin Coşkun Aydın, İbrahim Sağır, Eyüp Karslı, Ercan Atalar, Cuma Güngör, Bircan Bilgen (Güçlü), Ömer Akmaz, Doğan Çaylı, Ali Bal, Hacı Aksoy, Bilal Atıcı, Nevzat Selli, Üzeyir Taş, Yusuf Dal, Halil Bilgin (Dana), Aynur Gökçe ve Halil İbrahim Yılmaz ile mezun öğrencilerin eşleri ve çocukları katıldı.

 Öğretmenlerden ise Ömer Kan, Bayram Kıraç, Yaşar Sürücü, Hüseyin Arpacıoğlu, Hacı Parlak, Muhsin Tokuç ve Durmuş Aksu katıldı.

 Mezunlar buluşması, her yıl kurban bayramından önceki ilk pazar günü Göksun İmam Hatip Lisesi ilk mezunları buluşma günü olarak belirlenmesi ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder