banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN AYDIN; “BÜTÜN KİTAPLAR YALNIZCA BİR KİTABI ANLAMAK İÇİN YAZILMIŞTIR”
  

Başkan Hüseyin Coşkun Aydın, ziyaret öncesinde beraberindekilerle birlikte Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen Geleneksel 18. Dolunay Şiir Şölenine katıldı.

 

Başkan Aydın, ziyaretten sonra yaptığı açıklamada, cihanda yazılmış bütün kitapların yalnızca bir kitabı anlamak için yazıldığını ve o kitabın ilk emrinin ise “Oku” olduğunu söyledi.

 

Değer yargısı olan tüm bireylerin okuyarak kendini hayata daha hazır hale getirmesi gerektiğini belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 

OKUMAYAN TOPLUM MEDENİYETİNİN UZAĞINDA KALIR

 

“Cihanda yazılmış bütün kitaplar yalnızca bir kitabı anlamak için yazılmıştır. Ve o kitabın ilk emri “Oku”dur. Bütün kitaplar okumanın kutsal bir eylem olduğunu, değer yargısı olan tüm bireylerin okuyarak kendini hayata daha da hazır hale getirmesi gerektiğini belirtir. Okumayan bireylerden oluşacak bir toplum medeniyetin uzağında kalmaya mahkum bir toplum olacaktır.

Okumayan bireylerden oluşacak bir toplum medeniyetin uzağında kalmaya mahkûm bir toplum olacaktır. Hangi millet çok okuyorsa o millet öncüdür, önderdir. Bizim milletimiz çok okumanın bir neticesi olarak kurmuş olduğu büyük medeniyetlerle yüzyıllar boyunca âleme nizam vermiş, öncülük etmiş bir millettir. Bundan sonra da yine dünyada huzuru sağlayacak olan tek millet bizim milletimiz olacaktır. Bunun yolu da okumaktan geçer.”

 

OKUYAN TOPLUM, GELİŞMİŞ TOPLUM DEMEKTİR

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un kitap ve kültür fuarı ile yazanı, yazılanı ve okuyanı bir araya getirdiğine işaret eden Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bütün okuyan toplumlar ya gelişmiş ya da gelişmekte olan toplumladır. Biz de bu anlamda geleceğimizi teminat altına almak için gençlerimizin kitaplar ile buluşmasını sağlıyoruz. Çok önemli gördüğüm bir şeyi söylemek isterim ki; Büyükşehir Belediye Başkanımız bu fuar ile yazanı, yazılanı ve okuyanı aynı anda bir mekanda bulundurmuştur. Kendisine ve bütün ekibine çok teşekkür ediyorum. Göksun’dan gelen hemşehrilerime de zamanlarını ayırıp geldikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Fuarın açılışından bugüne ilçemizden sürekli olarak kitap dostları fuara gelmelerine rağmen biz bugün özellikle 2 otobüs olarak geldik. Ziyaret kapsamında Sabancı Kültür Merkezindeki şiir şölenine katılma imkanı bulduk. Bu etkinliklerin milletimize, memleketimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyor saygılar sunuyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1296

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299