Öne Çıkanlar BARO SAVCI KİRAZ İÇİN BİR ARAYA GELDİ SÜFYAN EMİROĞLU KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi

Bu haber kez okundu.

AHIRDAĞI DESTANLAŞTI
 ‘Ahırdağı Destanı’ isimli eseri ile bir başucu kitabı, bir kaynak daha kütüphanelerimizi zenginleştirdi.

Tarihi Dedeoğlu Konağında, kentin ve yörenin ünlü şair ve yazarlarının buluştuğu imza ve tanıtım gününde şair ve yazarlar eser üzerindeki düşüncelerini paylaşırken, eser sahibi Paköz soruları cevaplandırdı.

Edebiyat dünyasının tanıdık isimleri esere tam not verirken, tarihe ışık tutan, bir başucu kitabı, bir kaynak eser olduğu fikrinde birleştiler; “Ahırdağı bir aşk,  bir sevda. Coğrafyanın vatan olması, onu sevmekle, yüceltmekle olur. Mesele, toprağı, taşı, böceği ve bitkiyi kutsallaştırmaktı, Oğuz Paköz bunu gerçekleştirmiş ve kutusallaştırmaya estetik katmış. Bir doktor olma ötesinde,  kültüre ve sanata verdiğiniz önem, katkı inkar edilemez ve bu aşkınız takdire değer” dediler.

KELİMELERE ŞEKİL VERMİŞ!

Edebiyatçılar eser ile ilgili düşüncelerini söylerken, ‘Ahırdağı Destanı’ isimli eserin güzel bir  çalışma olduğunu, aslında destanların olgunlaşmış eserler olduğunu belirterek, kelimelere şekil veren şair-yazar sıfatıyla Paköz’ü tebrik ettiler, başarı dileklerini yinelediler.

 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol