Öne Çıkanlar ÖZEL TARAFTARLAR 3 Aralık Dünya Engelli Günü 70 YETİM GİYDİRİLDİ 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 3. METROPOL İLÇE

Bu haber kez okundu.

AFŞİNDER' DEN ULUSLARARASI BİR PROJE,
 Afşinder Yönetimi Proje ekibi tarafından hazırlanan Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi Projesi T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilerek onaylandı. Afşinder tarafından hazırlanan Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesi için, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ARDIÇ sözleşme imzaladı.

İmzalanan proje ile ilgili Afşinder Başkanı Ahmet ARDIÇ şu açıklamalarda bulundu; Kur'an-ı Kerim'de bir sureye ismi verilerek kıssası anlatılan şehrimizin dini ve tarihi yönden övünç kaynağı merkezlerinden olan Eshab-ı Kehf'i her alanda bizlerde tanıtmaya ve hadisenin ruhunu anlatmaya gayret ediyoruz. Bu Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projeside inşaallah gerek yurt içinde farklı illerde, gerekse yurt dışında, 14 ile 29 yaş gruplarındaki gençlerle beraber yapacağımız proğramlar ile onlara zulme karşı direnişin sembolü olan Eshab-ı Kehf hadisesindeki, inanç, kardeşlik, samimiyet, güven, makamdan ve servetten vazgeçerek bir saray ehli genç ile bir çobanın aynı inançta kardeş olabilmelerini, günümüz islam coğrafyasında yaşananlar, toplumsal hareketler, bir ve beraber olup ortak hareket edebilme, kriz bölgeleri, sorunların temel sebebi ve bunlar hakkındaki çözüm önerileri anlatılacak.

Projede konferanslar ve forum yöntemi ile ilgili gençlerin hızlandırılmış bir şekilde eğitim almaları hedeflenmektedir. Eğitimlerde gençlere Dünyada olup bitenlere karşı duyarlı olunması konusunda farkındalık sağlanması amaçlanmaktadır. Bu eğitimler sayesinde gençlerin islam dünyasının sorunlarını daha net ve sağlıklı bir şekilde anlamaları beklenmektedir, dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol