banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

İki yıl sonra TSO’da neler olur?

İki yıl sonra TSO’da neler olur?

Mehmet FİSKECİ

13 Haziran 2018, 22:27
Bu makale 226 kez okundu
  

İki yıla kalmaz, bir şeyler olur. Patırdama, çatırdama gırla gider. Çatlak sesler çoğalır, yönetim zaafiyet geçirir.
Bunu bilmek için ne falcı, ne kâhin olmaya gerek var! Çünkü gözüken dağın uzağı olmuyor. İki yıl dediğin nedir ki, göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Belki iki yıla da kalmaz, sayın Öksüz, Şahin Balcıoğlu’nun eş başkanlığının yaklaştığı sıralarda, ‘benim işim var, hadi bana müsaade!’ derse şaşırmayın.

Böyle bir yorum, böyle bir tahmin erken mi, değil.

Çünkü sayın Hanefi Öksüz, gerçekten yoğun insan. Allah ömrüne ömür katsın, işlerini rast getirsin. Bu kenet için, bu toplum için üretiyor, istihdam sağlıyor, vergi veriyor. Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Başkanlığını üstlendiğine, kabul ettiğine şükretsin sanayiciler!

Bazı isimler sayın Şahin Balcıoğlu ile çalışmak istemeyecek. Aha yazın bir tarafa, Mehmet Fiskeci dediydi dersiniz.  Zira sayın Balcıoğlu, zor bir insan. Zor dediysem, öyle çok bilinmeyenli denklem değil, labirent yapısı yok, açık ve net. İşte bu tutumu, bu tavrı bazılarını rahatsız edebilir, ki edecektir de…

*

O vakit, fazla durmanın manası yok deyip, bir bahane ile ya işini, ya sağlık sorunlarını ileri sürüp, ya da ailevi sebepler yüzünden çekip gidebilir.

Kim mi? Ben değil…

Pişmiş aşa su katmak gibi niyetim yok. Hepsi de bizim insanımız, bu şehir de bizim. Ancak bu iki başlılığın, bu tür yönetim anlayışının kimsenin içine sinmediğini anlayın, hissedin, duyun artık!

Şimdi diyeceksiniz ki, “Yahu eeeeeyyttt Fiskeci, daha o dediğin takvime 2 sene var. Acelen ne böyle bir yorum için! Biraz beklesen, en azından bir sene geçse aradan, zaten o vakte kadar bazı şeyler ve isimler netleşir. Hele köprülerin altından sular geçsin, insanların sabır ve tahammülleri tavan yapsın, sonra yazarsın. Erken değil mi?”

*

Dedim ya.

Belki dereyi görmeden paçaları sıvamayın diyorsunuz ama dere de göründü, ırmak da, deniz de… Üyelerini bile iftara çağırmayan, dağılan, iplerin koptuğu kurumu ancak toparlayacak olan sayın Şahin Balcıoğlu’dan başkası değil.

İki yıl sonra dedim amma…

İki yıla kadar da kim öle, kim kala!

Yorum Gönder