Öne Çıkanlar Nilden Bayazıt Postalcı BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ NÜFUS CÜZDANI MAVİ İMİŞ TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR

Bu haber kez okundu.

VEZİR HOCA BULVARI’NIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
 AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Necati Okay, mahalle ve esnaf ziyaretlerine devam etti. Dulkadiroğlu İlçesi’nin en gözde mahallelerinden birisi olan Doğukent Mahallesi’ndeki esnafların dertlerini ve taleplerini dinleyen Okay, Doğukent Mahallesi’nin aşağısından geçen Vezir hoca Bulvarı ile ilgili olarak da: “Bu bölgenin Kahramanmaraş- Çağlayancerit arasındaki yolun şartları iyileştirildiği takdirde Kahramanmaraş’ımıza dördüncü bir ana arter, dördüncü bir giriş-çıkış noktası Çağlayancerit-Malatya Çıkışı diye bu bölgedeki caddenin olmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır” dedi.

DULKADİROĞLU KAHRAMANMARAŞ’IMIZIN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GELECEK

Gereken yatırım ve hizmetler ile Dulkadiroğlu İlçesi’nin şehrin parlayan yıldızı haline geleceğini belirten Okay şu şekilde devam etti:”Bir haftadır bugün Doğukent Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret ederek devam ettiriyoruz. Bu bölgemizin bir özelliği var. Şehrimizin Malatya istikametine giden bir çıkış yolu aslında. Fakat yol şartları çok iyi olmadığı için yoğun bir şekilde kullanılmamaktadır. Bu bölgenin Kahramanmaraş- Çağlayancerit arasındaki yolun şartları iyileştirildiği takdirde Kahramanmaraş’ımıza dördüncü bir ana artel, dördüncü bir giriş-çıkış noktası Malatya Çıkışı diye bu bölgedeki caddenin olmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. Bu bölge de Doğukent Bölgesi’nde şehrimizin doğusunda Dulkadiroğlu İlçesi’nde esnaflarımızda bu şekilde beklenti var. Umarım bu yolun şartlarını iyileştirerek bu bölgemizin de cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacağız. Dulkadiroğlu İlçesi’ndeki vatandaşlarımızın da, esnaflarımızın da yüksek standartlarda belediyecilik hizmetlerine talipler. İnşallah bizler de elimizdeki imkânlarla bu bölgeyi Kahramanmaraş’ımızın en güzel, en yeşil, en şirin, en gelişmiş bölgelerinden bir tanesi haline getirmek için, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu bölgenin sorunlarını, sahayı, mahallelerini, insanlarını çok çok yakinen tanımaktayız. Umarım bu arkadaşlarımızın bu ihtiyaçlarına doğru teşhisler koyarak ve uygun güzel çalışmalar yaparak insanlarımızın beklentilerine cevap vereceğiz. Önümüzdeki 3–5 yıl içerisinde Dulkadiroğlu Kahramanmaraş’ımızın parlayan yıldızı haline gelecek. Bu yöndeki plan ve projelerimizi vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Bu görev bize nasip olursa da bu projelerimizi bir bir uygulamaya çalışacağız.”

BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ KAYNAKLA DOĞRU ORANTILIDIR

Belediyecilikte yapılan hizmetlerin kaynakla ilgili olduğuna da vurgu yapan Okay konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Biliyorsunuz belediyecilik hizmetleri kaynakla doğru orantılıdır. Ne kadar kaynak yaratabilirsen o kadar nimet elde edebilirsin. Dolayısıyla büyükşehir yapılanması daha önce Kahramanmaraş ilimizin tamamındaki ödeneklerin 2’ye çıkarılması neticesini getirecektir. Bir bütünleşme söz konusudur. Biliyorsunuz bundan önce Kahramanmaraş’ta 52 tane belde belediyemiz vardı. 10 tane ilçe belediyemiz vardı. 62 tane belediye vardı ama bu seçimlerin arifesinde hemen Kahramanmaraş’ımızda toplam 12 tane belediye başkanı olacak. 11 ilçe belediye başkanı bir de büyükşehir belediye başkanı olacak. Dulkadiroğlu Bölgesi, Merkez İlçemizin yaklaşık 230 bin nüfusunu kapsayan bir bölgedir. Pazarcık’tan bağlananlarla beraber 58 tane köy, şehir merkezinde de 43 tane mahallemiz var. Bundan sonra Dulkadiroğlu Belediyesi’nin sorumluluk alanı 101 birimdir.”

YAŞAM STANDARDINI YÜKSELTMEK İÇİN BURADAYIZ

Artık her geçen gün teknolojinin ve bilgi çağının geliştiği dünyada hiç kimseyi hizmetten yoksun bırakılmayacağına vurgu yana Okay şöyle konuştu: “Biliyorsunuz büyükşehir kanunuyla beraber kırsal alanda ki daha önce köy olarak belirlediğimiz yerlerin statüsü artık değişti. Bundan sonra köylerimiz mahalle olarak anılacak, inşallah imkânları da mahalle standartlarında olacaktır. Standartlarının yüksek olması tabiî ki kaynaklarla ilgilidir. Bu kaynağı kullanma yetkisini de kanun belediyelere veriyor. Mahalleye dönüşecek köylerimizle birlikte bütün mahallelerimize ve en kırsaldaki en küçük yerleşim yerlerimize kadar Büyükşehir Belediyemizle omuz omuza hizmeti Dulkadiroğlu Belediyesi verecek. Allah kısmet eder bu işe seçilirsek şehrin merkezinde yaşayan bir ferdimiz ile kırsalın en ücra köşesindeki vatandaşımızın hayat standardını bir yapmak için gece ve gündüz çalışacağımızdan hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın. Biz partideki eski görevimiz gibi bütün insanlarımızı aynı tuttuk ve aynı şekilde hizmet vermeye çalıştık. Oradaki bu adaletli ve hakkaniyetli tutumumuz Allah’ın izniyle burada da devam edecektir.

Bir kutlu yolda size hizmet etmek için yola çıktık. 12 yıldır hiçbir menfaat gözetmeden hizmet ettik. Tek hedefimiz Allah’ın rızasını almaktı ve aynı hedef için yine buralardayız. Ekibimizle birlikte belediyecilik alanında tekrar size hizmet etmek için bu göreve talibiz” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol