banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE dizi ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU !

Bu haber kez okundu.

VATANDAŞA  HİZMET  HİSSİYLE  ÇALIŞMAK  İNSANI YORMUYOR
 Kahramanmaraş’ta sivil toplum ve esnaf ziyaretini tüm hızıyla sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen ve Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Faruk Şirikçi’yi vakıf hizmet binasında ziyaret etti. Vakfın çalışmaları hakkında bilgi alan Arıkan, Saçaklızade vakfının yardıma muhtaç ailelerin eksiklerini gidermede büyük bir açığı kapattığını söyledi.

Vakıf çalışmalarından oldukça memnun olduklarını da dile getiren Arıkan; “Saçaklızade vakfımız gerçekten yardıma muhtaç ailelerimizin her zaman yanında. Hocalarımız bu işi çok iyi yapıyor. Veren elle alan el arasında köprü vazifesi görüyorlar. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

DEMİRDÖĞEN: BAŞARILAR DİLİYORUM

Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen ise Arıkan’a çıktığı bu kutlu yolda başarı dileyerek 7 Haziran’da geçerleşecek genel seçimlerin Türkiye ve insanlığın hayrına olması temennisinde bulundu. Demirdöğen; “Bugün burada sevdiğimiz saydığımız bir insan olan Mahmut Arıkan ziyaretimize geldiler. Mahmut Bey’in kendisini ve ailesini yakından tanıyoruz. Kendisi sevdiğimiz bir insan ve bu nezaketinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah yolu daima açık olur. Rabbim Mahmut Bey’e ve arkadaşlarına devlete ve millete hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” Diye konuştu.

TOPRAĞI SEVDİĞİ İÇİN ÇOK SEVİYORUZ

Saçaklızade Vakfının ardından Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı İsmail Kaynar’ı ziyaret eden Arıkan Kaynar’dan övgü dolu sözler duydu. Arıkan’ın sanayiciliğinin yanı sıra çiftçiliğinin de bulunduğunu belirten Kaynar şöyle konuştu; “Arıkan’la aile dostluğumuz var. Ticari beraberliğimiz var. Ben kendisini bir çifti olarak çok seviyorum. Toprağı sevdiği için çok seviyorum. Sanayici ve ticari kimliğinden dolayı babasıyla da ilişkilerimiz olmuştur. Fakat kendisiyle Sulama Birliğinden dolayı olan münasebetimiz babasıyla olan münasebetimizden daha ileridir. Benim hükümetle ilgili bir sorunum olduğu zaman Mahmut beye danışırım. Bu sebeple de kendisini mecliste görmek isteriz.

SORUNUMUZ OLDUĞU ZAMAN ARIKAN’IN KAPISINI ÇALARIZ

Biz Gaziantep’e Kartalkaya barajına su veriyoruz. Kuruluş amacı sulamayla ilgili bir barajdır ama malum insan unsuru olunca oraya su verilmiştir. Elbette bizim insanımızın da geçinmesi gerekiyor. Bizim Kahramanmaraş sanayisinin yüzde 95’i tarım kökenlidir. Çırçırla başlamıştır ve zamanla tekstile yönelmiştir. Arıkan’da bu hassasiyeti hem Borsa Başkanlığında hem de bulunduğu diğer konumlarda fazlasıyla göstermiştir. Şuan da yapılan bir barajımızda var. Bunun hızlandırılması gerekiyor. Onun için de bu olayların içinden gelen birine ihtiyacımız vardır. Hem sanayicilerin gözünde de Mahmut Bey istenir. Çiftçilerin gözünden de biz istiyoruz. Ticaret erbabıdır, bu şehirle hemhal olmuş ve burada yaşayan bir arkadaşımızdır.”

ESNAFIMIZIN SORUNLARI EN KISA ZAMANDA ÇÖZÜLECEKTİR

Dulkadiroğlu Ziraat Odasını da ziyaret eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan içerisinde bulunduğu çiftçilerin sorunlarıyla istişare etmek için Başkan Mehmet Çetinkaya ile bir araya geldi. Arıkan fikir alışverişinde bulunduktan sonra Küçük Sanayi sitesi esnaflarıyla Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Binasında bir araya geldi. Esnafın sorunlarını dinleyen Arıkan, “Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu küçük işletmelere yönelik Kosgeb desteklerini açıkladı. Sanayi esnafımızın var olması binlerce kişinin burada ekmek yemesi demektir. Burada küçük yer bakımından küçük sıkıntılar var, onlarında en kısa zamanda çözüleceğine inanıyorum.” Dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147