Öne Çıkanlar STİLİSTLİK-MODA TASARIMI KURSU SERGİSİ AÇILDI ARAÇTA SIKIŞIP KALDI PEYGAMBER EFENDİMİZE BİTMEYEN SEVGİ FİLEDE; ADIM ADIM 1. LİGE 4 AĞIR YARALI

Bu haber kez okundu.

UYSAL; “DÜNÜ OLMAYANLARIN YARINI DA OLMUYOR!”
 30 Mart mahalli seçimleri sebebiyle seçim çalışmalarına iştirak etmek ve bazı ziyaretlerde bulunmak üzere şehrimizde bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kahramanmaraş ziyaretlerinin ilk etabında Vali Şükrü Kocatepe ve İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından beraberinde Demokrat Parti MKYK üyesi Mehtap Emirmahmutoğlu ve DP İl Başkanı Ahmet Gebel ve ilçe belediye başkan adayları ile belediye meclis üyeleri de olduğu halde saat 14.00’de, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde partilileri ile buluştu.

Kültür Merkezi salonunda partililere seslenen ve afişi üzerindeki; “Tutun elimi ki toprağın suya hasreti gibi bu yüce milletin DP’ye hasretini bitirelim, haydi Türkiye!” diyen Genel Başkan Gültekin Uysal, önce sahnede ilçe belediye başkan adayları ile tanıştı, onlara başarılar diledi, Kahramanmaraş’a rahmetle geldiklerini söyledi.


BİR ÇARPIK ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYAYIZ!

Bir mücadelenin peşinde olduklarını, Kahramanmaraş’ta, büyük mütefekkir Necip Fazıl’ın şehrinde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Genel Başkan Uysal, bir mücadele içinde odlularını ve Türkiye’nin siyaseten ve ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “İnsanlarımızın zihnini bulandırmaya çalışma gayretleri hiç eksik olmuyor. Türkiye’nin sağduyulu hareketi olarak yola çıkan DP’nin hakkı tutup, bulanık suda balık avlama heveslilerine bir derse verme vakti geldiğini söylememe gerek yok. Bizler, sırat-ı müstakim çizgisinde dünümüzü çalanlara karşı, ben değil, biz mantığı ile mücadele verirken, iktidarı elinde tutanlar, kendilerini kurtarmak adına ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan bir çarpık zihniyet var karşımızda. Oysa son yaşanan hırsızlıklara, yolsuzluklara bakın, ses kayıtlarına bakın. Milletin sinesinde ve milletin vicdanında mahkum olan bu iktidar, merhum Menderes’i bile siyasetine alet edip, suiistimal etmekten geri kalmıyorlar. Bununla yolsuzluklarının üzerini örtecekler, masum ve mağdur rolüne soyunacaklar” dedi.


KENDİ MİLLETİ İLE DİDİŞEN BİR İKTİDAR

“Ayakkabı kutularından medet umdular, devletin imkanlarını kullanarak, bu ülkeyi parti devletin aline getirdiler, PKK ile görüştükleri halde inkar ettiler, geçmişte başta iktidarlarımız döneminde yapılan hizmetleri kendilerine mal ettiler” diyen Genel Başkan Uysal,  ülke kaynaklarını hakça ve eşit şekilde paylaşmak varken, devleti güçlü yapmak varken kendi çocuklarını zengin ettiklerini ileri sürdü, “Gemicikler, adacıklar aldılar, palazlandılar. Hırsızlığa ve yolsuzluğa bulaşmış bir başbakan, bu ülkeye, bu siyaset arenasına yakışmıyor”  diye konuştu, yaklaşan 30 Mart mahalli seçimleri için de iktidarın korku ikliminde insanları sefalete mahkum etmekle suçladı.

Uysal, sözlerine şu cümlelerle devam etti. “Dünü olmayanların yarını da olmuyor, ki tarihte bunun örnekleri çok. Bizler, hepimiz, güçlü ve büyük bir gelenekten geliyoruz. Belki iktidar olacak gücümüz yok ama, dava taşını yeri ve zamanı geldiğinde yerine koymasını bilmeliyiz. Bunu yapacak olanlar da sizlersiniz. Kendi küçük ve basit hesaplarını başarı olarak sizlere servis yapmaya çalışanlara karşı da hadlerini bildirmek size düşüyor”


GEÇMİŞE VE YARINLARA SAHİP ÇIKMAK

İktidarı cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerini araç olarak kullanmakla suçlayan Uysal, Kahramanmaraşlıların 1946’da kurulup, 1950 yılında iktidar olan bu güçlü ve köklü partiye güç katmasının zamanı geldiğinin altını çizdi, bunu bir siyasi mesuliyet olarak yorumladı. “Fikri ve zikri millet olmaları gerekirken, bu iktidar milletin vicdanında mahkum olmuştur, iliklerine kadar da bataklığa saplandılar. Yolsuzluk çamuru içinde debelenip duruyorlar ve bundan ağabeyle masumiyet yaratmaya çalışıyorlar. Bakanlar ve çocukları… Rüşvete, ihaleye fesat karıştırmaya kalkıştılar ve mahkum oldular. Ancak 74 gün sonra serbest kaldılar ve halkın içine salındılar. Hapisten çıktılar ama, insan içine nasıl çıkacaklar, çıkıyorlar, onu merak ediyor insan. Milletin önündeyiz ve imtihan günü geldi çattı. Geçmişe ve yarınlara sahip çıkalım. Bu ülkenin milli ve manevi değerlerini koruyalım. Türkiye olarak bu zorg ünleri de atlatacağız. Cezayı da,  cefayı da hep birlikte göğüsleyerek, irademizle uzakları yakın edeceğiz” diyerek sözlerine nokta koydu.

Daha sonra da, belediye başkan adayları ve belediye meclis üyeleri ile tokalaşıp, onlara başarılar diledi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol