banner1071
Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KÜTÜPHANELER MADALYALARINI ALDILAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETE DOYMUYOR GAZETECİLER İFTARDA BİRARADA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ…

Bu haber kez okundu.

UMKE TEMEL EĞİTİMİ
 Kahramanmaraş ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından verilen eğitimde bir açılış konuşması yapan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. M. İlker Çitil; “UMKE Temel Eğitimini alarak zor koşullar altında sağlık hizmetini sunmak için gönüllü olan sağlık personellerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki zorlu görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan eğitimler neticesinde, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 2004 yılından itibaren, gönüllü sağlık personellerinden oluşan ve deprem, sel ve yangın gibi olağan dışı gibi durumlarda sağlık hizmetlerinde faaliyet gösteren UMKE kadrosu, 8 hekim ve 55 sağlık personeliyle toplam 63’e ulaştı.

5 günlük temel eğitim sonrasında, UMKE ekipleri timlere ayrılarak tatbikat yaptı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan sağlık personellerine “UMKE Temel Eğitim Belgesi” verildi.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070