Öne Çıkanlar KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ Menar HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM ELBİSTANSPOR YATIRIMCI HER ANLAMDA KORUNUYOR

Bu haber kez okundu.

TÜRKOĞLU'NDA, AZERBAYCAN VE TÜRK BAYRAĞI BİRLİKTE DALGALANIYOR

Ermenistan saldırılarına karşı ilk andan itibaren Türkiye bir kez daha kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğunu gösterdi. Türkoğlu’nda tüm esnaflara ve vatandaşlara Azerbaycan bayrağı ile birlikte Türk bayrağı Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş tarafından dağıtıldı.

AZERİ ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim yerlerine ateş açan Ermenistan’ı kınayan Başkan Osman Okumuş, “Bir millet iki devlet olarak Can Azerbaycan’ın her zaman yanındayız”  diyerek şunları belirtti; “Biz Türkoğlu olarak Azerbaycanlı kardeşlerimize destek vermek amacıyla, Türk Bayrağı ve Azerbaycan Bayrağı hediye ediyoruz. Bir nevi onlara moral kaynağı olsun. Bayrak dağıtımını bütün esnaf arkadaşlara yapıyoruz.

BUGÜN DÜNYA LİDERİ CUMHURBAŞKANIMIZ VAR

Bundan sonrada cuma namazı öncesi, Azerbaycan’da şehit olan kardeşlerimize ve Türkiye’deki tüm şehitlerimiz adına da Türkoğlu Belediyesi olarak Mevlid- i Şerif okutuyoruz. Tabi orası bizim anavatanımız,  Türkiye’mizin yaklaşık bin yıl önce geldiğimiz topraklar, anavatanımız. Türkçemiz, özümüz, ırkımız bir. Orada 1990‘lı yıllarda Karabağlar ve Hocalı katliamı olmuştu. Bundan büyük üzüntü yaşamıştık.  Binlerce şehidimiz vardı. O zaman Türkiye olarak onlara sahip çıkamamıştık, ama bugün dünya lideri olan yedi düvele karşı mücadele veren, savaşan, dünya lideri sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var.

MİLLETİMİZ İÇİN CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ!

Bugün topyekûn onların yanındayız, o zamanda dünya liderimiz iktidarda olsaydı. Ne Hocalı olurdu ne de Karabağlar işgal edilirdi. Ama Türkiye, eski Türkiye değil. İnşallah, Akdeniz’de olduğu gibi Orta Asya da, Azerbaycan da kardeşlerimizin yanındayız. Dualarımız onlarla. Desteğimiz hem gönülden, hem de her yönden devam edecektir. Onlara savaşta muzaffer olmasını diliyorum. Dualarımız onlarla.

Türk Bayrağı ve Azerbaycan bayrağı birbirlerine güzel yakışıyorlar, özümüz bayrak. Yani burada da Türkoğlu’nun ismi gibi, Türkoğlu’nun esnaflarının Azerbaycan’a verdiği desteği temsil ediyor.” Dedi.

Esnaf Murat Kızılaslan ise; “Vatandaşlarımız için, kanımız için, bir tek milletimiz için canımızı vermeye hazırız. ” şeklinde konuştu.

Vatandaş Salman Örnek da; “Azerbaycan halkına en içten sevgilerimle, saygılarımla yanlarında olduğunu bildirir. Tek Millet, Tek Devlet olduğumuzu hatırlatırım. Azerbaycan’ın her zaman yanındayız.” ifadesini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1308

banner1309