Öne Çıkanlar ŞİRİKÇİ AİLESİNE YAKIŞAN DÜĞÜN BÜYÜKŞEHİRİ TUTANA AŞK OLSUN! 3-1 İKİ KIZ KARDEŞ BOĞULDULAR ÖZTUNÇ DA İSTİFASINI VERDİ ALİ SEZAL

Bu haber kez okundu.

TÜRKİYE’NİN DEVLERİ ARASINDA

 1990 yılında, pamuk ticareti ve çırçırcılık faaliyetlerine başlayan İskur AŞ. 24 yıl içerisinde teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak iplikten örme ve dokuma kumaşa, boya apreden konfeksiyona, tekstil sektörünün her alanından enerji sektörüne kadar dev yatırımlar yaptı.

 İş dünyasında çalışkanlığı, beyefendiliği ve dürüstlüğüyle tanınan işadamı Abdulkadir Kurtul son olarak Diyarbakır OSB’ye 100 milyon değerinde bir tekstil tesisi daha kurarak şirketlerinin büyümesini sağladı.

 Tesislerinde en kaliteli ürünü en iyi koşullarda sunmak için teknoloji ve kalifiye işçiliğin tüm imkanlarını kullanarak prensiplerinden ödün vermeyen İskur Grup’un İskur İplik ve Kumaş AŞ. firması bu yıl Türkiye’nin en büyük 309’uncu firması olmayı başardı. Geçen yıl listeye 457’inci sıradan giren İskur Tekstil Enerji AŞ ise 99 basamak birden atlayarak en büyük 358’inci firması olmayı başardı.

 Tesislerinde her zaman çalışanlarıyla aralarında patron-personel ilişkisinden uzak bir arkadaş ortamı kurarak binlerce çalışanıyla iyi bir diyalog kuran Kurtul üretimiyle Kahramanmaraş’ın en çok ihracat yapan firmalarının başında geldi.

 KMTSO’nun düzenlediği 6 farklı sektörde üstün ihracat başarısı gösteren firmalara verilen ödül töreninde İskur Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul 3 ödülün sahibi birden oldu. Tekstil sektöründe 2013 yılında en çok ihracat yapan firma olan Kurtul ödülünü Milli Eğitim Eski Bakanı Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam’ın elinden aldı.

 Kahramanmaraş’ın en başarılı ihracat yapan firması seçilen İskur Grup’un ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük’ün elinden aldı. İskur Grup’un 3’üncü ödülü ise Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektöründen geldi. İşadamı Kurtul ödülünü Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Uğur’un elinden aldı.

 Düzenlenen törende 3 ödül alan Başarılı işadamı Abdulkadir Kurtul hayır anlamında da yarışıyor. Kahramanmaraş’a son olarak bir tam donanımla ilkokul kazandıran Hayırsever İşadamı Kurtul, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin hayır anlamında en büyük binası olan İlahiyat Fakültesinin yapımını da üstlenmişti. Geçtiğimiz haftalarda inşaatta incelemelerde bulunan Kurtul inşaatta bütün malzemelerin en iyisinin kullanılması hassas davranıyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol